09.12.2019 11:05 1 mike/KMP Gdynia

Płacił za zakupy nie swoją kartą. Poszukuje go policja

Fot. KMP Gdynia

Policjanci z Gdyni prowadzą czynności w zakresie ustalenia tożsamości i miejsca pobytu mężczyzny, który kilka dni temu dokonywał płatności za zakupy, korzystając z cudzej karty płatniczej. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w tym zakresie kryminalnym, proszone są o kontakt z gdyńską komendą.

Do opisanego przestępstwa doszło 26 października w kilku sklepach spożywczych na terenie Gdyni. Monitoring sklepowy zarejestrował wizerunek mężczyzny, który dokonywał płatności z wykorzystaniem cudzej karty. Rysopis:

– wiek – z wyglądu 45–50 lat;

– szczupła budowa ciała;

– wzrost – około 180–190 cm;

– uszy odstające.

W dniu popełnienia przestępstwa mężczyzna był ubrany w jasną kurtkę do pasa i jasne spodnie.

Fot. KMP Gdynia

Fot. KMP Gdynia

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu Gdynia-Śródmieście. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć utrwalonych przez kamery monitoringu, proszone są o kontakt z gdyńskimi kryminalnymi. Można zadzwonić do dyżurnego komisariatu w śródmieściu (tel. 58 66 21 155), do naczelnika wydziału kryminalnego (tel. 58 66 21 170) lub na numer alarmowy 112. Można też wysłać maila na adres: [email protected]

Dokonywanie zakupów z użyciem cudzej karty płatniczej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie bez wiedzy właściciela, może być potraktowane jako kradzież z włamaniem. Jest to przestępstwo, za które można trafić do więzienia nawet na 10 lat. W przypadku takiej kwalifikacji czynu nie ma znaczenia wartość zakupionych przedmiotów. Jeśli okaże się, że jest to tzw. przypadek mniejszej wagi, wymiar kary wynosi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24