09.12.2019 10:10 0 rp/TTM

Szlachetna Paczka – pomogliśmy rodzinie z Wejherowa

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Weekend cudów – to termin już znany, jeśli chodzi o Szlachetną Paczkę. W te dwa dni (7–8 grudnia) prezenty przygotowane przez darczyńców trafiały do potrzebujących rodzin. W powiecie wejherowskim było ich 49. Jedną z nich postanowili obdarować pracownicy Nadmorskiej Grupy Medialnej. Pani Iwona z synem Andrzejem nie mogli powstrzymać łez.

W tym roku postanowiliśmy dołączyć do akcji Szlachetna Paczka, o czym informowaliśmy już wcześniej w tym artykule. Przez ostatnich kilkanaście dni zbieraliśmy potrzebne rzeczy, w tym żywność i chemię. Jak się później okazało, darów było tyle, że przez moment nie mieliśmy ich gdzie składować.

Nie trzeba było nikogo prosić, namawiać, wszyscy chcieli pomóc – komentuje Róża Perszon, dziennikarz Nadmorskiej Grupy Medialnej. – Udało się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy, a tych, trzeba przyznać, było sporo.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Następnym krokiem było pakowanie, do którego po raz kolejny dołączyła cała firma. Okazało się podczas tej akcji, kto ma zdolności do pakowania prezentów, a kto… przede wszystkim chęci. A tych oczywiście nie brakowało.

Nie pierwszy raz pomagamy, tym razem, kiedy Róża przyszła z pomysłem, nie zastanawialiśmy się ani chwili – Komentuje Katarzyna Grzenkowicz z Telewizji Kablowej Chopin. – Byłam pełna podziwu co do reakcji naszych pracowników. Czuć było ich empatię, strasznie się zaangażowali i wzruszyła ich sytuacja rodziny.

Fot. Monika Wejer/TTM

Fot. Monika Wejer/TTM

Fot. Monika Wejer/TTM

W Sobotę (7 grudnia) stawiliśmy się w magazynie Szlachetnej Paczki, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Tam zliczyliśmy nasze paczki (25), dopełniliśmy formalności i ruszyliśmy, jak mówią wolontariusze, nieść dobro.

To była świetna współpraca, mnóstwo telefonów i wyjaśniania sobie ewentualnych nieścisłości – zaznacza Dorota Styn, wolontariusz. – Teraz przyszedł czas na pierwszą wizytę i odpakowanie prezentów.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Nasza ekipa była przy tym wspólnym odpakowywaniu podarunków i mogła spędzić czas z rodziną, która zrobiła na nas piękne wrażenie, jednak jej obecna sytuacja dostarczyła wiele łez. Pani Iwona nie kryła wzruszenia i była wdzięczna za okazaną jej pomoc.

Jeszcze nigdy w życiu nie dostałam tyle bezinteresownego dobra – mówiła przez łzy. – Nigdy wam tego nie zapomnę. Z moimi dochodami nie mogłabym sobie pozwolić na takie zakupy, na tyle jedzenia i potrzebnych produktów dla syna – dodawała.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

W ramach Szlachetnej Paczki udało się nam zakupić sprzęt rehabilitacyjny, materac czy żywność dla sparaliżowanego syna pani Iwony. Wśród potrzeb rodziny znalazły się także pufy do przechowywania rzeczy, chemia czy pościele. Postanowiliśmy zadbać również o spore zapasy żywności i dopilnować, żeby rodzinie niczego nie zabrakło. Udało się!

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom Twojej Telewizji Morskiej, Radia Norda FM i Telewizji Kablowej Chopin za okazane serce i pomoc. Najlepiej nasze słowa wdzięczności wyrażają łzy wzruszenia rodziny, która dzięki Wam, spędzi spokojne i szczęśliwe święta.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24