09.12.2019 08:05 0 mike/Gdynia.pl

'Morska choinka' rozbłysła na 'Darze Młodzieży' w Gdyni

Fot. Karol Stańczak/Gdynia.pl

W niedzielę (8 grudnia) na darze „Darze Młodzieży” rozbłysła choinka bożonarodzeniowa. Konstrukcję tworzy 500 żarówek i 500 metrów sznura, a światła w najwyższym punkcie zawieszono na wysokości 60 metrów nad poziomem morza. Uroczystego odpalenia lampek dokonali wspólnie Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, i prof. Janusz Zarębski, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Miejskie choinki bożonarodzeniowe to już tradycja, bez której trudno wyobrazić sobie okres przedświąteczny. Gdynia, przygotowując się do świąt, postawiła na swoje oczywiste związki z morzem i ludźmi morza. W niedzielne popołudnie zabłysnęły świąteczne światła na „Darze Młodzieży”.

To piękna choinka, która przypomina o czasie zbliżających się świąt, ale to także symbol pamięci. Musimy wiedzieć, że ludzie na morzu, pracując ciężko, często święta spędzają daleko od domu. To znak dla nich, że pamiętamy, że pamiętają też ich rodziny, bliscy i wszyscy gdynianie – mówił Wojciech Szurek, prezydent Gdyni.

Fot. Karol Stańczak/Gdynia.pl

Fregata szkoleniowa, która należy do Uniwersytetu Morskiego, jest jedną z najbardziej znanych jednostek tego typu w Polsce. Stanowi też ważny element lokalnej tożsamości dla wielu mieszkańców miasta.

Czujemy się ważną cząstką Gdyni. Nasz statek jest obiektem w pełni rozpoznawalnym nie tylko przez gdynian, ale przez wszystkich rodaków i w taki symboliczny sposób chcieliśmy podkreślić więź Uniwersytetu Morskiego z miastem – zaznaczał prof. Janusz Zarębski, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Fot. Karol Stańczak/Gdynia.pl

„Dar Młodzieży” jest zacumowany przy Nabrzeżu Południowym, gdzie można podziwiać świąteczną iluminację. Warto zaznaczyć, że świąteczne światła zabłysły na jednostce już po raz drugi. Inauguracja miała miejsce w ubiegłym roku, w Los Angeles, gdy żaglowiec odbywał rejs dookoła świata.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24