07.12.2019 14:50 2 NW/KPP w Wejherowie

Policja apeluje - jeden telefon może uratować życie

x1Y8D0c660f0g185b5N200E3d244M3q2.jpg

W związku, że zbliżającą się zimą, coraz niższymi temperaturami i pojawiającymi się pierwszymi opadami śnieg, wejherowska policja prowadzi wzmożone działania, które mają na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

Niskie temperatury nie sprzyjają osobom bez dachu nad głową. Zima jest ich dużym wrogiem, dlatego mundurowi apelują, by w czuwanie nad nimi włączyli się również mieszkańcy gminy Wejherowo. Jeżeli zauważymy osobę, która siedzi np. w parku bądź na przystanku i wzbudza nasz niepokój lub jest pod wpływem alkoholu – nie przechodźmy obojętnie i poinformujmy o tym fakcie odpowiednie służby.

Kiedy mamy do czynienia z informacją, która nie jest pilna, jednak waszym zdaniem policjanci powinni ją sprawdzić istnieje możliwość zgłoszenia pewnych zagrożeń przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, przez dodanie zgłoszenia. Przykładem może być „Osoba bezdomna wymagająca pomocy” – chodzi tu o sytuację, gdzie osoby te przebywają w danym miejscu często, jednak warunki bytowe są tam bardzo trudne – informuje Anetta Potrykus, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. KPP w Wejherowie

Takie powiadomienie policjanci muszą zweryfikować w ciągu siedmiu dni, ponieważ nie jest to wezwanie interwencyjne. Na miejscu potrzebujący otrzyma wszelkie informacje o punktach, do których może się zgłosić, by zjeść ciepły posiłek i spędzić noc.

Sytuacje pilne należy zgłaszać bezpośrednio na policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Wtedy służby podejmują natychmiastową akcję, w związku z możliwym zagrożeniem życia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24