05.12.2019 14:25 0 mike/KMP Gdańsk

Ukradł towar ze sklepu, a w bagażniku miał prawdziwy arsenał

Fot. KMP Gdańsk

Kradzieże towarów w sklepach, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, są prawdziwą plagą. Do podobnego zdarzenia doszło w jednym z gdańskich centrów handlowych. Nie byłoby może ono szczególnie osobliwe, gdyby nie fakt, że zatrzymany mężczyzna przewoził w bagażniku broń i ponad 300 sztuk amunicji…

O kradzieży, do której doszło kilka dni temu w jednym z centrów handlowych, poinformowali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Na miejscu udało się zatrzymać sprawcę tego przestępstwa, który otrzymał mandat. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że mężczyzna zachowywał się w taki sposób, by zwrócić na siebie uwagę.

Mundurowi sprawdzili, że zaparkował on w miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej i posłużył się kartą parkingową należącą do innej osoby. Za te wykroczenia 43-latek otrzymał kolejny mandat oraz punkty karne – czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Fot. KMP Gdańsk

Fot. KMP Gdańsk

To jednak nie wszystko. W trakcie kontroli pojazdu marki Mazda, który należał do 43-latka z Malborka, ujawniono w bagażniku broń hukową i ponad 300 sztuk amunicji. Zarekwirowane przedmioty przekazano do analizy balistycznej. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania amunicji bez wymaganego pozwolenia. Jest to przestępstwo, za które można trafić do więzienia na czas od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24