02.12.2019 10:52 24 mike

Poważne uderzenie wejherowskich kryminalnych w lokalny narkobiznes

Fot. KPP Wejherowo

Nawet na 10 lat mogą trafić do więzienia dwaj 22-latkowie, mieszkańcy powiatu wejherowskiego, którzy zostali zatrzymani w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków i wprowadzeniem ich do obrotu. Wejherowscy policjanci zabezpieczyli łącznie ponad dziewięć kilogramów różnorodnych substancji odurzających. Obaj mężczyźni byli już znani wejherowskim kryminalnym. Kolejne trzy miesiące spędzą w areszcie.

Wejherowscy kryminalni już od pewnego czasu pracowali nad sprawą wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Pod koniec minionego tygodnia, wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli kierowcę audi A6.

Podczas kontroli w pojeździe ujawniono narkotyki. Następnie funkcjonariusze udali się do miejsc zamieszkania zatrzymanego i pasażera. Oba mieszkania zostały przeszukane z pomocą funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, z psem tropiącym do wykrywania narkotyków – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. KPP Wejherowo

Pomoc psa okazała się bardzo cenna – czworonożny funkcjonariusz oznaczył pod schodami torbę, w której były narkotyki w ilości ponad 3,5 kilograma. W kolejnym z mieszkań ujawniono przeszło 1,5 kilograma narkotyków. Zabezpieczono różnego rodzaju substancje odurzające, takie jak marihuana, amfetamina, haszysz czy tabletki extasy.

Przeszukano też kolejny z pojazdów należący do zatrzymanych mężczyzn. Znaleziono w nim około czterech kilogramów amfetaminy, a oprócz tego marihuanę i tabletki extasy – dodaje Anetta Potrykus.

Fot. KPP Wejherowo

Fot. KPP Wejherowo

Łącznie wejherowskim kryminalnym udało się przejąć ponad dziewięć kilogramów narkotyków. Obaj zatrzymani 22-latkowie, mieszkańcy powiatu wejherowskiego, którzy byli już wcześniej karani, zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy policji. W sobotę (30 listopada) zostali doprowadzeni do prokuratury. Mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24