22.11.2019 14:44 0 Gol

'Uwolnią piłkę' w Luzinie. GOSRiT zaprasza na nowy piłkarski turniej

Fot. Pixabay.com

„Uwolnij Piłkę Widły Cup” – to nowy piłkarski turniej, który rozgrywany będzie w Luzinie. Pierwsze zawody z cyklu zaplanowano na najbliższą sobotę (23 listopada) w sali sportowej przy ul. Szkolnej. „Zaczynamy od starszej kategorii wiekowej, w której zmierzą się zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi, zaś na 7 grudnia zaplanowaliśmy rozgrywki dla rocznika 2007 i młodszych” – informują organizatorzy.

Będzie to wspaniała okazja do sportowej rywalizacji tzw. „dzikich drużyn”, czyli dla osób, które nie biorą udziału w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Pomorski ZPN. Według regulaminu w każdej z drużyn może występować co najwyżej jeden zawodnik grający aktualnie w tych rozgrywkach – wyjaśnia Piotr Klecha, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Luzinie.

Łącznie w ramach rozgrywek zostaną rozegrane trzy turnieje w dwóch kategoriach wiekowych. Zawody będą się odbywać na nowej sali sportowej GOSRiT Luzino przy ulicy Szkolnej. Przed nami inauguracyjny turniej. Z kolei pozostały dwa zaplanowano na styczeń oraz luty przyszłego roku.

Oprócz dobrej zabawy i piłkarskich emocji, na uczestników czekają puchary, medale i nagrody rzeczowe. Po rozegraniu trzy turniejów nastąpi podsumowanie całego cyklu i wyłoniony zostanie zwycięzca „Uwolnij Piłkę Widły Cup” o Puchar Wójta Gminy Luzino w każdej z kategorii – mówi Klecha.

Każdy zespół ma prawo reprezentować jedno z sołectw gminy Luzino. Sołectwo, które na koniec cyklu zdobędzie najwięcej punktów, otrzyma nagrodę specjalną.

Dwie osoby, które strzelą tytułowe „widły”, a więc będą autorami najpiękniejszych trafień w całym cyklu, otrzymają nagrodę niespodziankę, ufundowaną przez sołtysa Barłomina – Mariusza Stenkę – dodaje dyrektor GOSRiT Luzino.

Sobotni turniej rozpocznie się o godzinie 10:00. Zapisywać się można w dniu zawodów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24