22.11.2019 14:40 0 Gol

Wikęd i Stolem rundę jesienną zakończą u siebie

Fot. Pixabay.com

Meczami 17. kolejki zakończy się rywalizacja w rundzie jesiennej IV ligi. Wikęd Luzino oraz Stolem Gniewino pierwszą część sezonu zakończą przed własną publicznością.

Podopieczni trenera Tomasza Dołotki pierwszą połowę sezonu 2019/2020 mogą uznać za udaną. W najgorszym wypadku przerwę zimową Stolem Gniewino spędzi na piątym miejscu. A jeśli gniewinianie wygrają swój najbliższy mecz, przy czym inne spotkania 17. kolejki zakończą się po myśli Stolema, to drużyna może awansować na trzecią pozycję. W ostatnim meczu rundy jesiennej gniewinianie podejmą Cartusię Kartuzy. Początek rywalizacji w sobotę (23.11) o godz. 12.

Będziemy chcieli rundę zakończyć z przytupem, aby potwierdzić nasza dobrą dyspozycję – podkreśla Arkadiusz Klarecki, piłkarz Stolema. – Mimo to, że będziemy faworytem, to na pewno Cartusia przyjeździe mocno nastawiona na nas i się nie położy. Będzie usiłowała zdobyć punkty, aczkolwiek nasze nastawienie będzie takie jak dotychczas, czyli zdobyć trzy punkty, kreować sytuację i przede wszystkim cieszyć się grą, strzelać bramki i miło zakończyć rundę jesienną – dodaje.

Do tego spotkania Stolem podejdzie podbudowany ostatnimi pięcioma wygranymi z rzędu. W poprzedniej kolejce wybrańcy Tomasza Dołotki pokonali Gwiazdę Karsin 3:0.

– *To było nasze trzecie z rzędu spotkanie wygrane 3:0 i jest to bardzo budujące na kolejne mecze. Pewność siebie wciąż rośnie. Odnosząc się do wyników, jakie osiągamy, i liczby bramek, które strzelamy w wygranych meczach, to myślę, że nie ma w tym przypadku. W każdym meczu jesteśmy w stanie wypracować sobie kilka, nawet kilkanaście sytuacji i część z nich zamienić na bramki. Mamy bardzo dobry zespół, który poprzez bardzo dobre treningi potrafi szybko przejść z defensywy do ataku i doprowadzić do sytuacji bramkowej. Jest to nasza mocna strona, że po odbiorze piłki myślimy o tym, aby szybko kreować sytuacje bramkowe, zamieniać je na bramki i dominować przeciwnika w meczu – uważa Klarecki.

Zapewne w dobrych nastrojach do ostatniego spotkania w 2019 roku podejdą również piłkarze luzińskiego Wikędu. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Tomasza Bronera wysoko pokonali Gedanię Gdańsk 4:1. Wikęd w niedzielę (24 listopada) o godzinie 13:30 podejmie Lipniczankę Lipnica. Faworytem rywalizacji będzie zespół z powiatu wejherowskiego. Luzinianie po 16 meczach są na dziewiątym miejscu. Natomiast Lipniczanka zamyka tabelę. W przypadku zwycięstwa Wikędu i odpowiednich wyników w innych spotkaniach, luzinianie mogą awansować na szóstą pozycję.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24