22.11.2019 08:05 7 rp/bozonarodzeniowy.gda.pl

Rusza Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Potrwa ponad miesiąc

Źrodło. bozonarodzeniowy.gda.pl

W tym roku magię świąt w Trójmieście można będzie czuć już od 23 listopada do Nowego Roku (1 stycznia). Przez rekordowe pięć i pół tygodnia na odwiedzających czekać będą 52 stoiska gastronomiczne i aż sześć koncertów sylwestrowych.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020”, organizowanym przez European Best Destination. Gdańsk znalazł się w doskonałym towarzystwie 20 najpiękniejszych europejskich jarmarków (m.in. w Wiedniu, Budapeszcie, Dreźnie, Brukseli, Norymberdze, Bazylei czy Lipsku). Nieprzypadkowo akurat trójmiejski jarmark cieszy się takim powodzeniem.

Wyjątkową atmosferę gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego tworzy przede wszystkim oryginalna, budująca klimat scenografia – czytamy na stronie jarmarku. – Są tu uliczki wytyczone tylko na ten szczególny czas: Czekoladowa, Cynamonowa, Anielska czy Wigilijna. Jest Łoś Lucek, który nuci, mruczy i przemawia ludzkim głosem.

Źrodło. bozonarodzeniowy.gda.pl

Źrodło. bozonarodzeniowy.gda.pl

Każdego roku jarmarkowa scenografia wzbogacana jest o nowe elementy. Tym razem po raz pierwszy zobaczymy 5-metrowej wysokości bramę w kształcie adwentowego świecznika, z punktem widokowym na szczycie. Brama skrywa też w sobie świąteczną niespodziankę – zdobi ją największy w Gdańsku kalendarz adwentowy. Codzienne odsłanianie kolejnego okienka (o godz. 17:00) stanie się nową tradycją Jarmarku.

Od 6 grudnia głównym bohaterem Jarmarku jest oczywiście zasiadający na swoim tronie i częstujący słodyczami św. Mikołaj – dodają organizatorzy.

Źrodło. bozonarodzeniowy.gda.pl

31 grudnia o godzinie 17:30 na Targu Węglowym rozpoczniemy razem z Roksaną Węgiel – Sylwester dla dzieci i młodzieży. Jako pierwsi w Gdańsku wspólnie symbolicznie przywitajmy nowy rok w bajkowej, jarmarkowej atmosferze. Więcej informacji na stronie bozonarodzeniowy.gda.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24