21.11.2019 15:00 0 mike/BLMW

Lotnicy z Gdyni znów nie zawiedli

Fot. kmdr ppor. Marcin Braszak/BLMW

Już po raz siódmy w 2019 roku piloci z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach poderwali maszynę, by przetransportować organ do przeszczepienia. Tym razem po bezcenny ładunek udali się do Poznania.

Cała operacja dostarczenia narządu z Poznania trwała nieco ponad trzy godziny. W środowy (20 listopada) wieczór dyżurny dyżurny Służby Operacyjnej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej odebrał dyspozycję przygotowania specjalistycznego transportu medycznego. Konieczne było przetransportowanie organu z Poznania do Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Zgodnie z przyjętymi procedurami, do zadania wytypowano załogę samolotu transportowo-desantowego M28B, z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, z Gdyni-Babich Dołów. Start samolotu z macierzystego lotniska, wraz z personelem medycznym, nastąpił o godzinie 7:04. Załogą Bryzy dowodził kmdr pil. Andrzej Szczotka, dowódca 43. Bazy Lotnictwa Morskiego – informują lotnicy morscy z Gdyni.

Fot. kmdr ppor. Marcin Braszak/BLMW

Lot do Poznania trwał godzinę. Po upływie nieco ponad godziny maszyna udała się w drogę powrotną do Gdyni, a na macierzystym lotnisku zameldowała się o godzinie 10:15. Tu czekał już personel medyczny, który udał się z Oksywia wprost do gdańskiej kliniki, gdzie na organ oczekiwał biorca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24