20.11.2019 09:30 0 mike

Gdyńskie pogotowie zyskało nowoczesną karetkę

Fot. Justyna Bronk/Gdynia.pl

We wtorek (19 listopada) oficjalnie przekazano Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni nowy ambulans. Mercedes, który posiada na wyposażeniu m.in. respirator, stacjonuje na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni-Chyloni. Karetka kosztowała prawie 378 tys. zł, z czego miasto pokryło 360 tys. zł.

Sprawne, nowoczesne karetki to bezpieczeństwo mieszkańców. Ambulans zużywa się tak jak każdy samochód, a ponieważ zespoły ratownictwa medycznego średnio wykonują miesięcznie 1700 wyjazdów i przejeżdżają około 26 tys. kilometrów, o awarię nietrudno. Pod tym względem będzie bezpieczniej w Gdyni, gdzie do służby włączono nową karetkę. Wysłużony ambulans, który dotąd służył gdynianom, będzie wystawiony na sprzedaż.

Bezpieczeństwo zdrowia i życia mieszkańców to jeden z najwyższych wyznaczników jakości życia w mieście. Mamy w Gdyni wysoko wyspecjalizowana kadrę ratowników, a naszym zadaniem jako samorządu jest zapewnienie im jak najlepszych warunków do wykonywania swoich zadań – zaznacza Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Fot. Justyna Bronk/Gdynia.pl Fot. Justyna Bronk/Gdynia.pl Fot. Justyna Bronk/Gdynia.pl

Obecnie flota Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni liczy 14 pojazdów, z czego 10 jest wykorzystywanych w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jest to jedna karetka specjalistyczna (S), siedem ambulansów podstawowych (P), dwa zapasowe i cztery transportowe (T). Wszystkie pojazdy zakupiono w latach 2006–2019 ze środków własnych pogotowia oraz funduszy miejskich i wojewódzkich.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24