19.11.2019 14:17 14 mike/KPP Wejherowo

Osobówka potrąciła na pasach mężczyznę na hulajnodze

Źródło: KPP Wejherowo

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek (18 listopada) na drodze krajowej nr 6 w Redzie. Osobowa mazda potrąciła na przejściu dla pieszych 36-latka, który poruszał się na hulajnodze. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Zdarzenia miało miejsce około godziny 16:30, a więc w czasie, gdy już zapadał zmrok, na ulicy Wejherowskiej w Redzie.

Funkcjonariusze wejherowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz ustalali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 66-letni kierowca samochodu marki Mazda, jadąc w kierunku Rumi, zderzył się z pieszym jadącym na hulajnodze po przejściu dla pieszych – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Mundurowym z wejherowskiej komendy udało się ustalić, że kierujący mazdą najprawdopodobniej wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Zatrzymano mu prawo jazdy. Poszkodowany 36-latek został przewieziony do szpitala. Obaj mężczyźni, którzy brali udział w opisanym zdarzeniu drogowym, byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie okoliczności potrącenia.

Źródło: KPP Wejherowo

Policjanci przypominają, że zawsze trzeba zachować szczególną uwagę przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych, co dotyczy zarówno kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zasady te dotyczą także przejść wyposażonych w sygnalizację świetlną.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24