18.11.2019 10:30 1 rp/TTM

W Redzie małżeństwa bawiły się jak za dawnych lat

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Aż 60 szczęśliwych małżonków, czyli 30 par z długoletnim stażem, spotkało się i wspólnie świętowało złote gody w Redzie.

W piątek (15 listopada) w Redzie spotkały się zakochane pary, które pochwalić się mogą wieloma latami wspólnego związku. Był czas na życzenia, podziękowania za wzorowy przykład młodym pokoleniom, lampkę szampana i muzykę z lat młodości.Trzydzieści par, których los połączył 50 lat temu, mogło na nowo poczuć się prawie jak na ślubnym kobiercu.

Pięćdziesiąt lat razem to jednak wyczyn – zaznaczą państwo Litzbarscy. – Poszliśmy na rekord – śmieją się małżonkowie.

Szczęśliwa para z wieloletnim stażem podkreśla, że na taki związek nie ma recepty. Ale jest też kilka ważnych kwestii, w których trzeba umieć dojść do porozumienia.

Trzeba sobie nawzajem wybaczać, bo zawsze są jakieś przeciwności, ale mimo to, wychodzi się na prostą – dodają.

Złoci jubilaci, z których warto brać przykład, otrzymali pamiątkowe odznaczenia, które zdaniem władz Redy, nie są tutaj najważniejsze.

Upominki to tylko symbol, ważne dla nas jest, aby jak co roku świętować jubileusz złotych godów – komentuje Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Reda jest, co prawda, młodym i rozwijającym się miastem, ale nie zapomina o tych ludziach, których okres aktywności życiowej odrobinę ulega zmniejszeniu.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Wszystkim jubilatom serdecznie gratulujemy!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24