14.11.2019 09:45 0 mike/Airport.gdansk.pl

W dwie godziny nad Adriatyk – będą loty z Gdańska do Zadaru

Fot. Ola Mikołajczak

Gdańskie lotnisko rozwija siatkę połączeń nie tylko do chłodnej Skandynawii, ale również do znacznie cieplejszych regionów Europy. Jak ogłosił Ryanair, latem 2020 roku uruchamia bezpośrednie loty z Gdańska do chorwackiego Zadaru. To na pewno dobra wiadomość dla osób, które planują spędzić urlop nad Adriatykiem.

Choć Chorwacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem jako kierunek turystyczny, dotąd pasażerowie z Pomorza mieli utrudnione możliwości, by dotrzeć bezpośrednim lotem do miast tego pięknego kraju. Dostępne były jedynie loty czarterowe do Dubrownika, co sprawiało, że osoby planujące urlop w Chorwacji z reguły wybierały inne lotniska lub przejazd transportem samochodowym. Sytuacja zmieni się na korzyść już od końca marca 2020 roku, kiedy Gdańsk zyska regularne połączenie z Zadarem.

Mamy nadzieję, że będzie to bardzo ciekawy i popularny kierunek wakacyjny, wybierany chętnie przez naszych pasażerów, którzy zamiast długiej podróży samochodem, będą mogli szybko i komfortowo polecieć samolotem na odpoczynek – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Zadar jest miastem, którego bogata historia sięga czasów starożytnych. To idealne miejsce dla osób, które lubią połączyć wypoczynek z poznawaniem dziejów Europy. Turyści pojawiali się tutaj już w XIX wieku, a obecnie jest to ośrodek stawiany na równi z Dubrownikiem. Rozbudowana infrastruktura turystyczna sprzyja rekreacji. Na pewno warto też zwiedzić tutejsze Muzeum Archeologiczne, liczne świątynie i inne obiekty o znaczeniu historycznym.

Źródło: Grad-zadar.hr

Połączenia Gdańska z Zadarem realizowane będą trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty. Bilety można już zamawiać online na oficjalnej stronie internetowej irlandzkiego przewoźnika. Inauguracyjny lot z Gdańska zaplanowano na 31 marca 2020 roku. Sama podróż potrwa dwie godziny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24