13.11.2019 13:15 20 rp/pomorska.policja.gov.pl

Niezbyt 'Trzeźwy poranek' dla kierowców w gminie Luzino

Źródło. Policja.pl

We wtorek (12 listopada) podczas akcji „Trzeźwy poranek” policjanci w gminie Luzino zatrzymali czterech kierowców. Podczas badania alkomatem wykazano, że dwóch kierujących samochodami, rowerzysta i kierowca skutera byli pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich miało ponad promil alkoholu we krwi.

Wejherowscy policjanci podczas akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymali czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich było w stanie nietrzeźwości. Wszyscy zostali zatrzymani na terenie gminy Luzino.

Po godzinie 6:00 policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa sprinter. W trakcie kontroli drogowej i badania trzeźwości okazało się, że 26-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości, gdyż miał ponad promil alkoholu w organizmie – zaznaczają funkcjonariusze.

To niejedyny taki incydent na gminnych drogach. kontrola 46-letniego rowerzysty wykazała, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Następny kierowca, który został zatrzymany do kontroli drogowej, kierował skuterem.

Ostatni z zatrzymanych przez policjantów nietrzeźwy kierowca, jechał mercedesem. Badanie alkotestem wykazało, że miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie – dodają policjanci.

Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców poniesie konsekwencje przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Kierowcy, którzy kierowali pod wpływem alkoholu, muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na dłuższy czas.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24