12.11.2019 10:20 1 mike/Airport.gdansk.pl

Od kwietnia 2020 roku Skandynawia jeszcze bliżej Pomorza

Źródło: Airport.gdansk.pl

Trwa rozwój siatki połączeń lotniczych z Gdańska do kolejnych miast Skandynawii. Linie Norwegian ogłosiły uruchomienie ośmiu nowych tras z Polski, w tym czterech ze stolicy Pomorza. Wiosną 2020 roku będzie można polecieć samolotami tego przewoźnika do Kopenhagi, Sztokholmu, Goteborga i Trondheim.

Obecnie charakterystyczne, biało-czerwone maszyny Norwegian można spotkać na trasach z Gdańska do Helsinek, Oslo (Gardermoen) i Bergen. Już za niespełna pół roku będzie można skorzystać z rozszerzonej oferty przewoźnika.

Z przyjemnością ogłaszamy osiem nowych tras z Polski do kilku skandynawskich miejsc docelowych. Dla polskich podróżnych oznacza to niższe opłaty, większą elastyczność, świetną obsługę i bezpłatne Wi-Fi na pokładzie zupełnie nowych, bardziej przyjaznych dla środowiska samolotów. Polska jest rynkiem o rosnącym znaczeniu i zainteresowaniu dla nas, silnie powiązanym ze swoimi skandynawskimi sąsiadami i cieszymy się, że możemy powitać pasażerów na pokładzie – powiedział Magnus Maursund, wiceprezes ds. handlowych w Norwegian.

Połowa ze wspomnianych nowych połączeń będzie realizowana z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele – od 16 kwietnia będzie można polecieć do Kopenhagi. Cztery razy w ciągu tygodnia (w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele) realizowane będą loty do Sztokholmu, od 2 kwietnia. Natomiast w piątki i niedziele pojawią się połączenia z Goteborgiem (od 3 kwietnia) i Trondheim (od 1 kwietnia).

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ma największą sieć skandynawskich tras w Polsce. Bardzo się cieszymy, że wkład linii Norwegian wciąż rośnie. Trzymamy kciuki za naszego norweskiego partnera. To dobra wiadomość dla naszych pasażerów – podsumowuje Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24