06.11.2019 14:17 0 Gol

Wejherowski PZS nr 3 mistrzami powiatu w tenisie stołowym

Mat. pras.

Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie został zwycięzcą Powiatowej Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt. Wejherowska szkoła będzie teraz reprezentować Ziemię Wejherowską w półfinałach wojewódzkich.

Powiatowe zmagania odbyły się w hali sportowej przy PZS nr 3 w Wejherowie. W turnieju wystartowało dziewięć zespołów.

Zwycięzcą została drużyna gospodarzy, czyli Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, posiadająca w składzie Katarzynę i Magdę Płotka, które są jednymi z najlepszych zawodniczek w województwie pomorskim w swojej kategorii wiekowej. Można też dodać, że ten zespół broni brązowego medalu wywalczonego w Ogólnopolskiej Licealiadzie, w ostatnim roku szkolnym – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. – Mecze stały na wysokim poziomie i przyniosły wiele emocji zgromadzonym na hali kibicom – dodaje.

Kuzynki Płotki, na co dzień reprezentujące barwy GOSRiT Luzino w I lidze kobiet w tenisie stołowym, w powiatowej licealiadzie nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom. W fazie grupowej wygrały wszystkie swoje trzy mecze po 3:0. Takim samym wynikiem pokonały w półfinale PZS nr 1 z Rumi, a w finale – PZS z Redy.

Teraz PZS nr 3 w Wejherowie będzie reprezentować powiat wejherowski w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się w Kartuzach.

Klasyfikacja generalna

– I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie (Katarzyna Płotka, Magda Płotka, opiekun zespołu – Małgorzata Mika)

– II miejsce – Powiatowy Zespół Szkół w Redzie

– III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi

– IV miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie

– V miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie

– VI miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi

– VII miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie

– VIII miejsce – Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie

– IX miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Rumi


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24