04.11.2019 14:29 0 Gol

Wikęd gromi, Stolem również wygrywa

Aż sześć bramek swoim rywalom strzelili piłkarze luzińskiego Wikędu. W 14. kolejce IV ligi podopieczni trenera Tomasza Bronera rozgromili Gwiazdę Karsin 6:1. Z kolei Stolem Gniewino pokonał Jantara Ustka 3:0.

Dla Wikędu Luzino było to drugie zwycięstwo z rzędu. Po stronie Wikędu na listę strzelców w meczu w Karsinie wpisali się dwukrotnie Mateusz Dąbrowski i Krystian Opłatkowski oraz po razie – Michał Fierka oraz Paweł Selonke. Po tym zwycięstwie Wikęd zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

Powody do radości mieli także zawodnicy gniewińskiego Stolema. Podopieczni trenera Tomasza Dołotki na wyjeździe pokonali Jantara Ustka 3:0. Wszystkie trzy bramki padły w drugich 45. minutach. Wynik spotkania w 62. minucie otworzył Adrian Bukowski. Kolejne dwa trafienia zanotował Kamil Patelczyk – w 65. i 86. minucie. – Po raz pierwszy seniorzy nie stracili bramki, za sprawą skoncentrowanego bloku defensywnego i bramkarza – podsumowuje mecz trener Tomasz Dołotko. – Zakładaliśmy, że Jantar może mieć problem w drugiej połowie, dlatego skoncentrowaliśmy się na cierpliwym budowaniu akcji, wierząc w pozytywny finał. Sytuacja w tabeli systematycznie się poprawia. Z kolejki na kolejkę zbliżamy się do czołówki tabeli. Warto zaznaczyć, że nasz kierowca, Stefan Wenta, niemal zawsze przynosi nam szczęście – dodaje Dołotko.

Stolem po 14. meczach jest na piątym miejscu w tabeli.

Z meczu na mecz pniemy się w górę tabeli i na pewno w ostatnich trzech kolejkach [w 2019 roku – dop. red.], z czego dwie gramy na swoim boisku co będzie naszym dodatkowym atutem, będziemy walczyć o dziewięć punktów – zapowiada Adrian Bukowski, piłkarz drużyny z Gniewina.