04.11.2019 09:30 24 rp/TTM

Nielegalne automaty zniknęły z Wejherowa

Fot. Krystian Pettke/TTM

Walka z nielegalnym hazardem trwa. Pomimo ciągłych działań służb, nadal można spotkać punkty z nielegalnymi automatami do gier. Podczas kolejnej już akcji służby celnej jeden z takich lokali w Wejherowie przestał istnieć.

Kolejne nielegalne automaty do gier wpadły w ręce funkcjonariuszy służby celnej. W minioną środę (30 października) wieczorem na ulicy Przemysłowej w Wejherowie miała miejsce wspólna akcja celników i policji, podczas której zlikwidowano punkt z grami i zarekwirowano kilkanaście maszyn.

Policjanci asystowali funkcjonariuszom służby celnej podczas działań – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Jest to cyklicznie działanie. Wcześniej też automaty były zabezpieczane, a to była kolejna z takich akcji – dodaje.

Fot. Krystian Pettke/TTM

Fot. Krystian Pettke/TTM

Policja nie ujawnia, kto odpowiadał za działanie punktu ani do kogo należy lokal, w którym znajdowały się urządzenia. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym, za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz kara grzywny 100 tysięcy złotych, za wstawienie do lokalu i udostępnienie jednego automatu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24