28.10.2019 19:00 3 NW/UM Wejherowo

Wejherowo: III miejsce dla projektu 'Rodzina na horyzoncie'

Źródło: UM Wejherowo

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie, zorganizowanym dla pracowników socjalnych. Wejherowski projekt „Rodzina na horyzoncie” był jednym z dwudziestu pięciu zgłoszonych z jedenastu województw.

Celem konkursu było wyłonienie projektów socjalnych, których działania wzmocniły i wsparły rodziny w walce o m.in. ich samodzielność. Na podium znalazła się placówka z Wejherowa. Nagrodę z rąk podsekretarza stanu w Ministerstwie odebrała Anna Kosmalska, dyrektor wejherowskiego MOPS. Zaznacza ona, że do projektu przystąpiło dziesięć mam, jednak włączyli się do niego także dzieci i całe rodziny.*

W ramach projektu przeprowadzono cykl spotkań i warsztatów dla rodziców oraz zajęć dla dzieci, prowadzonych przez psychologów, doradcę finansowego, trenera szkoły dla rodziców, policjantów, pedagoga i asystentów rodziny – mówi Anna Kosmalska.

Najwyżej ocenionych zostało szesnaście projektów, natomiast kolejne dziewięć otrzymało od komisji wyróżnienia. Zdaniem jury konkursowego wszystkie działania wsparły rodziny poprawiając m.in. ich trudną sytuację, warunki życia i więzi rodzinne.

Gratuluję wejherowskim pracownikom socjalnym i dyrekcji ośrodka, których projekt został zauważony i nagrodzony w ogólnopolskim konkursie. Pomoc społeczna we współczesnym świecie jest niezwykle ważna – stawia przed pracownikiem socjalnym wiele wyzwań. To konieczność podejmowania różnych inicjatyw, wdrażania skutecznych form i metod działań pomocowych – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Pierwsze miejsce przyznano projektowi „Power mama” autorstwa GOPS w Lidzbarku Warmińskim. Zaś drugie trafiło do GCPR w Gorzowie za „Z mamą i tatą razem spędzać czas”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24