19.10.2019 10:00 2 NW/Monika Dampc

Organizują festyn, by pomóc choremu Hubertowi

Fot. Marek Trybański/TTM

Niecałe dwa miesiące temu przedstawialiśmy historię małego Huberta, który urodził się jako wcześniak z zespołem wad wrodzonych. W niedzielę (27 października) w Kębłowie, na rzecz chłopca zorganizowany zostanie festyn charytatywny. Zebrane środki przeznaczone zostaną m.in. na kosztowną rehabilitację trzylatka.

Festyn odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kębłowie. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:30 i zostanie połączona z charytatywnym biegiem dla dzieci i dorosłych.

Hubert Domarus od urodzenia musi borykać się z m.in. rozszczepem podniebienia, wadą serduszka, padaczką, niedosłuchem i niewydolnością oddechową. Historię młodego mieszkańca Kębłowa opisywaliśmy w naszym artykule.

Mimo ciężkiego stanu chłopca, jego mama i bliscy nie poddają się, walcząc o każdy lepszy dzień życia Huberta. Trzylatek wymaga systematycznych i intensywnych rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu, który chociażby ułatwi mu poruszanie się. Justyna Domarus, mama chłopca, marzy o tym, by mógł on wziąć udział w turnusie terapeutycznym z delfinami. Aby plany te mogły się ziścić, potrzebna jest spora suma pieniędzy.

Fot. Marek Trybański/TTM

Ludzie dobrej woli, przy wsparciu Parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kębłowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze, postanowili powalczyć w imieniu Huberta. Tym samym zapraszają na festyn i bieg oraz zapewniają, że podczas wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie.

Cała impreza rozpocznie się biegiem, który wystartuje o godzinie 10:30 i potrwa około godziny. Rozgrzewkę poprowadzi Piotr Kotłowski. Dzieci w wieku do 10 lat będą mogły pokonać trasę 200 metrów, a dorośli nieco dłuższą bo 1200 metrów. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzyma medal. Zapisy do biegu otwarte będą w dniu festynu od godziny 8:30 przy SP Kębłowo. By móc wystartować, trzeba będzie tylko dołożyć cegiełkę do zbiórki w postaci 10 złotych.

Fot. Marek Trybański/TTM

Chwilę przed 12:00 swoje taneczne umiejętności zaprezentują dzieci z Międzynarodowej Szkoły Tańca School Stars, a następnie na scenie zatańczy Natalia Kubicka – uczestniczka IX edycji programu „You Can Dance”. O oprawę muzyczną zadba zespół Farba, który swój koncert rozpocznie o godzinie 12:30.

Nie zabraknie także występu miejscowej Gminnej Orkiestry Dętej Łęczyce pod batutą Zygmunta Labudy. Podczas festynu wystąpi również Kabaret Purtce oraz uczestnik programu "Mam Talent", Igor Konieczny. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu Party.

Ponadto wiele atrakcji poza sceną, takich jak gry z nagrodami, sesje fotograficzne, konkursy z nagrodami, w których do zdobycia m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne, gastronomiczne, sprzęt agd, zabawki, sprzęt sportowy, bilety do muzeum w Dąbrówce, rękodzieła i wiele innych.

O smakoszy zadba Koło Gospodyń Wiejskich. Poza tym nie zabraknie tego, z czym każdy festyn kojarzy się najbardziej – waty cukrowej i popcornu.

Imprezę wspierają wolontariusze, Szkoła Podstawowa w Kębłowie, Sołectwo Strzebielino, Zespół PARTY, OSP Góra, TS-TOOLS, Pracownia Artystyczna FP, Niezależne Stowarzyszenie Harcerzy Czarna Trzynastka, Heronix TV Konrad Wichert.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24