14.10.2019 11:30 3 Kwt/KWP Gdańsk

Parkowała i uszkodziła inne auta – była kompletnie pijana

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Kompletnie pijana 49-latka postanowiła wsiąść za kierownicę. Efekt? Kobieta w trakcie parkowania uszkodziła dwa inne auta i uciekła z miejsca zdarzenia. Na szczęście, mundurowi szybko odnaleźli nieodpowiedzialną kierującą, zanim ta wyrządziła jeszcze większe szkody.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (10 października) przy ulicy Toruńskiej w Gdańsku.

Mundurowi pojechali na miejsce i ustalili, że kierująca skodą podczas parkowania uszkodziła dwa inne samochody. Było od niej czuć alkohol, następnie uciekła, gdy przechodnie powiadomili Policję. Funkcjonariusze zdobyli informację o tym, gdzie jest kobieta i natychmiast tam pojechali. Na miejscu policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Wynik badania to prawie 2.5 promila alkoholu w organizmie – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Kobieta została doprowadzona do policyjnego aresztu. Pobrano jej krew do dalszych badań. Biegły ustali, kiedy dokładnie kobieta wypiła alkohol.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia oraz utrata uprawnień. Natomiast za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, a także zakaz kierowania pojazdami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24