03.10.2019 12:53 0 Gol

Stolem, Wikęd i Zenit grają dalej

Zakończyły się zmagania w IV rundzie Pomorskiego Pucharu Polski. Wysokie zwycięstwo odniósł Stolem Gniewino, pokonując Błyskawicę Redę Rekowo aż 10:0. Do kolejnej fazy z powiatu wejherowskiego awansowali też Wikęd Luzino oraz Zenit Łęczyce.

To jedna z bramek strzelonych przez Stolem w starciu z Błyskawicą. W 70. minucie podopieczni trenera Tomasza Dołotki podwyższyli na 6:0, zdobywając gola z rzutu karnego. Do „jedenastki” podszedł… golkiper Stolema, Waldemar Wenta. Gniewianie dołożyli później jeszcze cztery gole i cały mecz wygrali 10:0.

Do kolejnej fazy awansował też Zenit Łęczyce, który u siebie pokonał Victorię Kaliska 4:0. Z kolei więcej dramaturgii było w spotkaniu Jaguara Kokoszki z Wikędem Luzino. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i o awansie decydowała dogrywkach, w której bohaterem drużyny z Luzina został Krystian Opłatkowski. Dodajmy, że oba gole dla Wikędu zdobył z rzutów karnych.

Warto dodać, że w tym meczu od pierwszej minuty zagrali trzerj młodzi wychowankowie GOSRiT Luzino, Maciej Kożyczkowski, Marcin Kędziora oraz Paweł Selonka, którego w 78 minucie zmienił inny junior, Łukasz Michałek – podkreśla luziński klub.