30.09.2019 11:53 0 Gol/mat. pras.

Piłkarki z Luzina sezon zainaugurowały zwycięstwem

Udany start w II lidze kobiet mają piłkarki GOSRiT Luzino. Na inaugurację rozgrywek na własnym boisku podopieczni duetu trenerskiego Sylwestra Piątka i Adama Olejniczaka wygrały z GSS Grodzisk Wlkp. 3:0.

Zawodniczki z Luzina wyszły na boisko bardzo zmobilizowane i chciały się jak najlepiej pokazać się przed własną publicznością. W ósmej minucie meczu w sytuacji sam na sam znalazła się Oliwia Werra, ale strzał wylądował w rękach bramkarki gości. W 19. minucie spotkania Magda Lińska zeszła do środka i strzałem z ok. 20 metrów trafiła w okienko bramki Grodziska, a luzinianki wyszły na prowadzenie.

Kolejne minuty to akcja za akcję, z przewagą dla gospodarzy. W 37. minucie świetne podanie do Oliwii Werra, która minęła bramkarkę przyjezdnych, ale strzał na pustą bramkę został zablokowany przez defensywę gości – relacjonuje luziński klub.

Pięć minut później na trybunach rozległy się kolejne okrzyki radości. Pięknym strzałem z szesnastu metrów podpisała się Oliwia Falk, która podwyższyła prowadzenie na 2:0. Ale nie obyło się też bez błędów w zespole gospodarzy. W 45. minucie spotkania bramkarka GOSRiT podwójnie złapała piłkę w polu karnym i podyktowany został rzut wolny pośredni z ośmiu metrów od bramki. Goście jednak nie wykorzystali tej okazji.

Drugą połowę lepiej zaczęły zawodniczki z Grodziska, które atakowały wielokrotnie atakowały bramkę luzińskich piłkarek. Ale na miejscu była dobrze dysponowana tego dnia w bramce GOSRiT Nikola Kankowska. W późniejszych minutach inicjatywę przejęły gospodynie, które w 79. minucie zdobyły trzecią bramkę i tym samym ustaliły wynik spotkania na 3:0.

Skład GOSRiT Luzino: Nikola Kankowska, Paulina Mach (82. Patrycja Beyrowska), Maria Lińska, Weronika Mutke, Julia Fajter, Oliwia Falk, Ewelina Barra, Milena Fajter, Julia Bargańska, Oliwia Werra, Magda Lińska