25.09.2019 16:00 2 NW/Pomorskie.eu

Europejskie Forum Nowych Idei: dyskutują o przyszości świata

Źródło: Pomorskie.eu

Elżbieta Bieńkowska, Carl Frey, Marek Kamiński czy Petro Poroszenko – to tylko część prelegentów, których można spotkać podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. O przyszłości świata, ekologii i gospodarki rozmawiają od środy (25 września) do piątku (27 września) uczestnicy spotkania.

Europejskie Forum Nowych Idei odbywa się już po raz dziewiąty. Podczas trzydniowego wydarzenia zebrani dyskutują o przyszłości świata, nowoczesnej gospodarce, wyzwaniach rynku pracy, roli kobiet w polityce czy współczesnym dziennikarstwie.

Jak podaje Pomorskie.eu, debaty podzielone są na kilka kategorii tematycznych: Społeczeństwo i Europa, Technologia i przyszłość pracy, Gospodarka i przyszłość rynku, Zatoki dialogu oraz Nocne marki. Jest to okazja do wzięcia udziału w inspirujących dyskusjach oraz wystąpieniach światowej sławy polityków, profesorów, dziennikarzy i twórców kultury.

Uczestnicy EFNI rozmawiają podczas wydarzenia m.in. o etycznym wymiarze sztucznej inteligencji, przyszłości rolnictwa, fake newsach czy zmianach klimatycznych. Zakres tematów jest naprawdę szeroki i dotyka najważniejszych wydarzeń i problemów, z jakimi boryka się współczesny świat biznesu czy polityki.

Jest to jedna z największych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej. Forum każdego roku gromadzi wielu przedstawicieli świata biznesu, nauki i kultury. Łącznie to około tysiąc osób, które pojawiają się w Sopocie, by dyskutować na tematy dotyczące bezpośrednio współczesnych ludzi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24