23.09.2019 17:00 0 NW/Pomorskie.eu

Cztery dni z branżą kolejową, czyli Targi Trako 2019

Źródło: Pomorskie.eu

We wtorek 24 września rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie kolejowe. Mowa o Targach Trako 2019, podczas których spotkają się setki wystawców z całego świata i potencjalni pracodawcy.

Targi kolejowe Trako to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branż transportu szynowego. Targi rozpoczynają się we wtorek 24 września w gdańskim AmberExpo. Trwać będą cztery dni. Trzy pierwsze dedykowane są gościom z branży. Natomiast ci, którzy z koleją nie są związani na co dzień, targi mogą odwiedzić w piątek (27 września).

Największe kolejowe spotkanie odbywa się podczas berlińskich targów Innotrans. Gdańsk jest drugim tego typu wydarzeniem, biorąc pod uwagę skalę i rangę przedsięwzięcia. W tym roku pojawić ma się ponad 700 wystawców z 30 krajów. Jak informuje Pomorskie.eu, łączna powierzchnia wystawowa to aż 30 tysięcy metrów kwadratowych oraz kilometr torów.

To, że targi Trako odbywają się na Pomorzu, to nie przypadek. To wydarzenie idealnie wpisuje się w kolejową rewolucję, jaką przeżywa nasz region. Pomorzanie najchętniej w Polsce jeżdżą pociągiem i przewozimy już ponad 57 milionów osób rocznie. Modernizujemy nie tylko linie kolejowe, ale również kupujemy nowoczesny tabor. Takie właśnie spotkania są doskonałą okazją do prezentacji naszych osiągnięć oraz do dyskusji na temat dalszych planów rozwoju transportu kolejowego – podkreśla Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Podczas targów w AmberExpo najbardziej widoczną ekspozycją będzie wystawa taboru. Zarówno kolejowego, jak i tramwajowego. W ciągu ulicy Żaglowej, na specjalnie ułożonych fragmentach torów, ustawione zostaną m.in. tramwaj Stadler czy pochodzący z zakładów Pesa Bydgoszcz Twist. Stadler jeździł niegdyś w czeskiej Ostrawie, natomiast Twist budowany był dla Gorzowa Wielkopolskiego. Tabor kolejowy ustawiony będzie na torach stacji Gdańsk Zaspa Towarowa. Zobaczyć będzie można m.in. nowe składy elektryczne Flirt dla Kolei Mazowieckich oraz lokomotywę Griffin dla PKP Intercity z nowosądeckiego Newagu, podaje Pomorskie.eu.

Zbliżające się wydarzenie to także szansa na karierę. Już po raz drugi podczas targów zorganizowany zostanie także Dzień Kariery. Pracodawcy branży kolejowej i transportowej przedstawią szeroką ofertę pracy, staży czy praktyk. Zainteresowani będą mogli usłyszeć o charakterze pracy czy o możliwościach rozwoju zawodowego. Jest to także okazja dla młodzieży, która dopiero decyduje się, w jakim kierunku pójść. Potencjalni pracodawcy z chęcią zaprezentują oferty szkoleniowe, które być może pozwolą przy m.in. wyborze studiów. Dzień Kariery odbędzie się także w dzień otwarty dla prywatnych osób, czyli w piątek 27 września.

Wstęp na targi jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja, której można dokonać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24