23.09.2019 11:10 1 mike/mat. pras.

Walczy i zwycięża – otrzymała zasłużone wyróżnienia

Mat. pras.

Zuzanna Kalbarczyk, która na co dzień trenuje w Luzinie i zdobywa znaczące sukcesy, otrzymała list gratulacyjny i nagrodę finansową z rąk Piotra Klechy, prezesa Pomorskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych i jednocześnie dyrektora GOSRiT Luzino. Wyróżnienie otrzymał też Rafał Karcz, trener młodej zawodniczki.

O sukcesach Zuzanny Kalbarczyk na europejskiej arenie informowaliśmy pod koniec września. Przypomnijmy – reprezentantka powiatu wejherowskiego podczas Mistrzostwach Europy w kickboxingu dzieci, kadetów i juniorów, w węgierskiej miejscowości Gyor, sięgnęła po brązowy medal w kategorii kick-light do 65 kg. Dla zawodniczki trenującej w KTS-K GOSRiT Luzino był to już czwarty medal z zawodów międzynarodowej rangi mistrzowskiej.

Osiągnięcia zawodniczki zostały też docenione przez lokalnych działaczy sportowych. W ubiegły czwartek (19 września) kickbokserka otrzymała list gratulacyjny od Pomorskiego Zrzeszenia LZS oraz nagrodę finansową prezesa LZS w Pomorskim.

Zarówno GOSRiT Luzino, jak i Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe są członkami Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Zuzia Kalbarczyk, której klubami macierzystymi są oba wymienione (na zasadach porozumienia o współpracy), jest wielokrotną Mistrzynią Polski i wieloletnią reprezentantką kraju. Od początku przygody z kickboxingiem jej trenerem klubowym jest Rafał Karcz, który również otrzymał list gratulacyjny za sukcesy Zuzi w Gyor – mówi prezes Piotr Klecha.

Mat. pras.

Przed Zuzanną, która jest też stypendystką gminy Luzino, kolejne sportowe wyzwania. Już 5 października będzie walczyć w Luzinie, w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego. Niespełna tydzień później wystartuje w międzynarodowym turnieju Baltic Cup w Sejnach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24