17.09.2019 21:10 1 NW/TVN

Gdańsk tłem dla nowego serialu kryminalnego

Źródło: TVN

Wkrótce na ekranach telewizorów będzie można zobaczyć gdański ratusz, Długi Targ, molo w Brzeźnie, Zieloną i Złotą bramę i wiele innych charakterystycznych miejsc Gdańska. Wszystko za sprawą nowego serialu, którego akcja rozgrywać będzie się w stolicy województwa.

Od wtorku 17 września w Gdańsku można zobaczyć ekipę nowego serialu kryminalnego pn. „Motyw”. Produkcja ta opowiadać będzie o miłosnym trójkącie i kłamstwach, w które uwikłani będą główni bohaterowie. W role te wcielą się takie gwiazdy, jak: Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Grochowska, Michał Czernecki, Magdalena Walach, Olga Bołądź, Marcin Perchucia.

Zgodnie z zapowiedzią Gdańsk pojawić ma się we wszystkich zaplanowanych dziesięciu odcinkach. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć historię, która osadzona zostanie w dwóch przestrzeniach czasowych. Główne skrzypce ma grać współczesny Gdańsk, jednak kolorytu dodadzą retrospekcje, które fabułę przenosić będą do lat 80-tych.

Ekipa produkcyjna zawita w wiele znanych i kultowych miejsc w Gdańsku. Aktorów, jeśli się postaramy, spotkamy m.in. przy gdańskim lotnisku, na plaży w Stogach oraz ulicy Elektryków. Sceny kręcone będą także w okolicy Ratusza Głównego Miasta, Żurawia, Długiego Targu, czy na Stadionie Energa. Lista miejsc, które pojawią się na telewizyjnych ekranach jest naprawdę długa.

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska podkreśla, że co roku miasto odwiedza wielu turystów. Świadczy to o zainteresowaniu chociażby historią i architekturą gdańską.

Cieszę się, że w przyszłym roku telewidzowie obejrzą serial, którego akcja toczy się w naszym pięknym Gdańsku. Ufam, że wielbicieli miasta przybędzie. Wierzcie Państwo, w Gdańsku wspaniale się żyje i wypoczywa. I tylko jak najmniej kryminalnych historii niech nam się wszystkim zdarza w realnym życiu – mówi Aleksandra Dulkiewicz.

Tych kryminalnych scen nie zabraknie natomiast w serialu „Motyw”. Z relacji reżysera Pawła Maślona wynika, że „będzie się działo”.

Nasza gdańska opowieść jest połączeniem filmu noir i dramatu obyczajowego. Chcemy podtrzymywać w widzach napięcie charakterystyczne dla policyjnego thrillera, ale będziemy jednocześnie pokazywać, że kryminał nie musi opowiadać o ludziach odmiennych od nas. Bo tak naprawdę każdy z nas bywa słaby i często różnica pomiędzy ścigającym a ściganym nie jest duża. Gdańsk jest idealnym miejscem do osadzenia tej wielobarwnej historii – mówi Paweł Maślona.

Zdjęcia w Gdańsku mają potrwać do niedzieli 22 września. Natomiast serial pojawić ma się na antenie TVN-u prawdopodobnie na wiosnę 2020 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24