18.09.2019 14:15 0 Kwt/siepomaga.pl

Pomóż 'naprawić' nóżkę Madzi, małej mieszkanki Trójmiasta

źródło: siepomaga.pl

Madzia jest jedną z bliźniaczek, która urodziła się ze stopą końsko-szpotawą. Dziewczynka miała mniej szczęścia niż jej siostra, która może cieszyć się pełnią zdrowia. Rodzice Magdy mają bardzo mało czasu, aby zebrać pieniądze na jej leczenie.

Rodzice dziewczynki o jej problemach dowiedzieli się już w trakcie ciąży. Podczas badania USG lekarka nie mogła dojrzeć prawej stopy dziewczynki. Przy kolejnym badaniu okazało się, że Madzia ma stopę końsko-szpotawą.

Pierwszy raz nóżkę Madzi na całej jej długości lekarze włożyli w gips, kiedy miała dwa miesiące. Lekarze zmieniali opatrunki i zakładali nowe, i tak przez prawie rok. Potem były dwa zabiegi przecięcia ścięgna Achillesa i uwolnienie tylnego stawu skokowego. Madzia nosiła też przez 23 godziny na dobę dwa buciki połączone ze sobą szyną… Dzisiaj już wiemy, że to nie była właściwa metoda leczenia, a córeczka w tym czasie naprawdę wiele wycierpiała. Ciężko było mi cieszyć się z pierwszych kroków drugiej, zdrowej córeczki, wiedząc, że Madzia, stawiając swoje, czuje ból – wyjaśnia mama dziewczynki.

Zabieg nacięcia ścięgna, gips i rehabilitacja nie zmniejszyły wady. Magda stale się potyka, skarży się na ból stopy i pleców. Do tego prawa stopa jest o 2 cm krótsza od drugiej.

Madzia pilnie potrzebuje operacji. To jej jedyna szansa, by mogła chodzić bez problemów. Bez tego zabiegu problemy córci z kręgosłupem i biodrami mogą być z czasem jeszcze większe. W Polsce możliwości leczenia już się wyczerpały, dlatego postanowiliśmy szukać ratunku za granicą. Naszą ziemią obiecaną okazała się Austria. Prof. Radler z kliniki w Wiedniu specjalizuje się w naprawie takich stóp jak naszej Madzi. Zabieg jest bardzo kosztowny, a do tego doliczyć trzeba jeszcze gips i specjalny but, który utrwala korekcję. Mąż jest na rencie, sam też czeka na operację kręgosłupa – dodaje mama Madzi.

Rodzice nie są w stanie sami finansowo podołać temu wyzwaniu. Pomóc może każdy, liczy się nawet najmniejszy gest.

źródło: siepomaga.pl

źródło: siepomaga.pl

źródło: siepomaga.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24