16.09.2019 09:30 3 mike/UM Rumia

Bezpieczna bieżnia i znacznie więcej – stadion rumskiego MOSiR-u oficjalnie otwarty

Fot. UM Rumia

Nieco ponad miesiąc po zakończeniu modernizacji oficjalnie otwarto stadion MOSiR w Rumi. Dzięki trwającym od sierpnia 2018 roku pracom, które wykonano nakładem ponad pięciu milionów złotych, udało się stworzyć sportową wizytówkę miasta na miarę XXI wieku. Na terenie obiektu powstał m.in. rozbieg do skoku w dal, zamontowano oświetlenie czy kanalizację burzową. Sportowców, którzy będą korzystać ze stadionu, najbardziej cieszy jednak nowoczesna i bezpieczna bieżnia tartanowa.

O zakończeniu robót na stadionie MOSIR przy ulicy Mickiewicza w Rumi informowaliśmy na początku sierpnia. Obiekt, który powstał w 1964 roku, nie przystawał już do współczesnych wymogów. Problemem była zwłaszcza żwirowa bieżnia, na której przez kilkadziesiąt lat rywalizowali sportowcy. Remont był również konieczny ze względu na brak odwodnienia. Po intensywnych deszczach stadion nie nadawał się do użytku.

Fot. archiwum TTM

Obecnie sportowcy mogą już rywalizować i trenować na nowoczesnej nawierzchni pokrytej czerwonym tartanem, czyli specjalnym tworzywem poliuretanowym, które jest bardzo odporne na ścieranie. Tartanu używa się m.in. do rozbiegów, rzutni i boisk sportowych. Na odcinku 400 metrów bieżnię podzielono na cztery tory, a dodatkowe dwa pojawiły się na dystansie 100 metrów. W ramach inwestycji przebudowano także m.in. rozbieg do skosów w dal i trójskoku oraz rzutni do rzutu kulą. Obiekt doczekał się również częściowej modyfikacji ogrodzenia oraz skarpy pod dawnymi trybunami. Nie zabrakło także nowego oświetlenia.

Fot. UM Rumia/archiwum

Fot. UM Rumia/archiwum

W ubiegły piątek (13 września) odbyło się oficjalne otwarcie obiektu. Impreza miała charakter typowo sportowy; zapłonął zatem olimpijski znicz i przebiegła olimpijska sztafeta. W uroczystościach uczestniczyli m.in. uczniowie z lokalnych szkół, sportowcy, a także przedstawiciele władz miasta i powiatu. W nawiązaniu do 65. urodzin miasta w niebo pofrunęło 65 gołębi.

Wszyscy mogą przyjść i korzystać z tego obiektu, do czego gorąco zachęcam i jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia modernizacji stadionu – mówił Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

Dzięki sztucznemu oświetleniu, treningi będą możliwe nawet do późnych godzin wieczornych. Pozostaje mieć nadzieję, że nowy obiekt przyciągnie nowe rzesze miłośników aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Fot. UM Rumia

Warto wspomnieć, że modernizacja stadionu nie byłaby jednak możliwa bez dofinansowań z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ich łączna wartość to 1,3 miliona złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24