14.09.2019 16:00 0 NW

Gdynia: usługi stomatologiczne dla osób z niepełnosprawnościami

Źródło: Pixabay.com

Od października w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni uruchomiona zostanie poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych. Takie miejsce powstało już w Gdańsku oraz Słupsku. Gdynia jest kolejnym miastem, w którym osoby z niepełnosprawnościami będą miały ułatwione korzystanie z usług stomatologicznych.

Z poradni będzie mogły skorzystać osoby, niepełnosprawne umysłowo, a więc te, które na ból są bardzo uwrażliwione. Mowa tu o pacjentach z zespołem downa, chorujące na autyzm czy aspergera. Takie osoby będą miały możliwość skorzystania ze świadczeń zdrowotnych w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu ogólnym.

Zapisy do stomatologa już trwają. Rejestrować można się w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni (Planowa Izba Przyjęć) – wejście od placu Kaszubskiego lub pod nr tel. 58 726 08 60 – informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Szpitali Pomorskich.

Świadczenia ogólnostomatologiczne w znieczuleniu ogólnym przysługują:

– dzieciom i młodzieży do 16 roku życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności;

– osobom pomiędzy 16 a 18 rokiem życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym;

– osobom powyżej 18 roku życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych;

Gdyńska placówka szpitalna jest trzecią, w której umożliwione zostanie tego typu leczenie. Podobne działania podjęto uprzednio już w Gdańsku oraz Słupsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24