13.09.2019 08:40 10 mike

'Upiększyli' pociąg SKM – nie unikną kary

Źródło: SKM Trójmiasto/Facebook

Funkcjonariusze straży ochrony kolei wraz z policjantami ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, który postanowili „upiększyć” pociąg SKM, wykonując na nim graffiti. Jak informują przedstawiciele SKM, to już 81. przypadek tego typu wandalizmu w 2019 roku. Koszty oczyszczenia składów z farby są ogromne – sięgają 180 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (12 września) po godzinie 2:00 na stacji Gdańsk Główny. Maszynista zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali namalować graffiti na jednym z pociągów SKM. Zawiadomił więc dyżurnego ruchu, a ten – funkcjonariuszy SOK. Strażnicy spłoszyli wandali, ale tylko na chwilę. „Artyści” postanowili wrócić, żeby dokończyć swoje „dzieło”.

Tym razem zauważył ich kierownik pociągu. Maszynista ponownie powiadomił SOK. Strażnicy oraz gdańscy policjanci ujęli sprawców na gorącym uczynku – czytamy na profilu facebookowym SKM.

Zanim się to jednak stało, wandale zdążyli pomazać około 10 metrów kwadratowych burty wagonu. Niewykluczone, że całą akcją chcieli się pochwalić w internecie, bo funkcjonariusze znaleźli przy nich kamerę. To jednak może ich pogrążyć – jeśli się okaże, że utrwalili inne dewastacje, usłyszą dalsze zarzuty. Najprawdopodobniej zostaną im postawione zarzuty zniszczenia mienia. Za to przestępstwo można trafić nawet na pięć lat za kraty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24