04.09.2019 13:39 3 mike/KWP Gdańsk

'Miłośnik kawy' może trafić nawet na 10 lat do więzienia

Fot. KWP Gdańsk

Niezbyt okazały łup, bo paczkę kawy, upatrzył sobie pewien 27-latek w jednym z gdańskich marketów. Postawił jednak bronić „zdobyczy” z uporem godnym lepszej sprawy… Ostatecznie pobił ochroniarza, który próbował udaremnić kradzież. Decyzją sądu mężczyzna kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie. Jego pobyt za kratami może się jednak wydłużyć nawet do 10 lat.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z marketów spożywczych, w Gdańsku-Matarni. Na miejsce udali się policjanci z komisariatu na Osowej. Okazało się, że nieznany mężczyzna próbował ukraść paczkę kawy ze sklepowej półki. Zdarzenie zauważył ochroniarz, który podjął interwencję. Wówczas agresor prysnął mu gazem w oczy, a później go pobił i uciekł.

Przeprowadzono oględziny i przesłuchano świadków. Podczas pracy policjanci zabezpieczyli nagranie, na którym został zarejestrowany przebieg zdarzenia. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami, przeanalizowali zabezpieczony monitoring i ustalili tożsamość mężczyzny, który dopuścił się przestępstwa, po czym zaczęli go szukać – informują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policjantom w ciągu kilku dni udało się ustalić miejsce pobytu podejrzanego. Okazał się nim 27-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W momencie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie narkotyki. Usłyszał on zarzuty kradzieży rozbójniczej i posiadania narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24