30.08.2019 08:05 3 RP/KWP Gdańsk

Molestował nastolatkę mimo jej stanowczego sprzeciwu. Jest już w rękach policji

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

W miniony poniedziałek (26 sierpnia) 68-latek w jednym ze sklepów nagabywał przebywającą w nim 16-letnią dziewczynę. Uciekł, gdy do sklepu weszli inni klienci. Policjantom szybko udało się go znaleźć. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na gdańskim Suchaninie. Nastolatka powiadomiła o wszystkim swoich rodziców, a ci jeszcze tego samego dnia złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Mężczyzna był natarczywy wobec niej i mimo jej stanowczego sprzeciwu dotykał ją w różne części ciała i próbował pocałować – informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Spłoszył się dopiero w momencie, gdy do sklepu weszli inni klienci. Policja szybko rozpoczęła poszukiwania mężczyzny. Kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą, zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, przesłuchali świadków i dzięki temu udało się bardzo szybko ustalić tożsamość potencjalnego sprawcy. W środę (28 sierpnia) trafił do aresztu.

Mężczyzna trafił już do policyjnej celi. Już wkrótce policjanci doprowadzą go do prokuratury na dalsze czynności procesowe – dodają kryminalni.

Niewykluczone, że zatrzymany usłyszy zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej. Za to przestępstwo grozi osiem lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24