27.08.2019 14:00 16 mike/KMP Gdynia

Zatrzymywali samochody i grozili kierowcom śmiercią

Fot. KMP Gdynia

Chwile grozy mogli przeżyć kierowcy, którzy w niedzielne (25 sierpnia) popołudnie przejeżdżali przez gdyńskie Obłuże. Jeśli mieli pecha, mogli trafić na trzech nietrzeźwych mężczyzn, w tym na mieszkańca Wejherowa, którzy zatrzymywali przypadkowe samochody i… grozili kierowcom śmiercią. Ostatecznie agresorzy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Mogłoby się wydawać, że w dobie monitoringu takie sytuacje zdarzają się głównie w filmach i grach komputerowych. Okazuje się jednak, że nadal „w realu” można natrafić na ulicznych bandytów, którzy, być może dla specyficznej zabawy, zatrzymują przypadkowych kierowców, grożąc im pozbawieniem życia. Do takiego zdarzenia doszło w biały dzień, około godziny 13:00, na jednej z głównych ulic gdyńskiego Oksywia.

Mężczyźni mieli otwierać drzwi do samochodów, które zatrzymali, a następnie bez przyczyny wyzywali ich kierowców i grozili im pozbawieniem życia. We wskazane miejsce niezwłocznie pojechały dwa radiowozy, w celu sprawdzenia zgłoszenia. Na miejscu policjanci spotkali pokrzywdzone osoby, które potwierdziły treść zgłoszenia – informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Film dokumentujący "wyczyny" mężczyzn zamieszczono w serwisie Youtube:

Okazało się również, że mężczyźni postanowili przejść od słów do czynów. Jeden z nich rzucił w samochód wyrwanym znakiem drogowym. Funkcjonariusze zastali całą trójkę kilkadziesiąt metrów dalej. Agresorzy nie zamierzali jednak dobrowolnie oddać się w ręce stróżów prawa.

W trakcie zatrzymania byli agresywni, wulgarni i stawiali opór. W stosunku do jednego z nich policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu – relacjonują kryminalni z Gdyni.

Jednym z zatrzymanych okazał się 29-letni mieszkaniec Wejherowa, który już usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa może trafić na pięć lat za kraty. Kolejnemu z mężczyzn – 26-latkowi bez stałego miejsca zamieszkania – postawiono zarzut kierowania gróźb karalnych. Ponieważ czyny wyżej wymienionych zatrzymanych miały charakter chuligański, dolna granica kary zostanie podwojona. Nieco łagodniej zapewne będzie potraktowany trzeci z zatrzymanych, 38-letni gdynianin, który odpowie za popełnione wykroczenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24