09.08.2019 11:17 0 Gol

Wracają IV-ligowe rozgrywki. Stolem i Wikęd grają na wyjazdach

Stolem Gniewino/Facebook

Od spotkań na boiskach rywali nowy sezon w IV lidze zainaugurują Stolem Gniewino oraz Wikęd Luzino. Gniewinianie w sobotę (10 sierpnia) udadzą się do Gdańska na mecz z miejscową Gedanią, a luzińska ekipa w Słupsku zmierzy się z Gryfem.

W drużynie Wikędu Luzino, po niezbyt udanej rundzie wiosennej, doszło do kilku zmian. Najważniejsza z nich nastąpiła na ławce trenerskiej. Nowym szkoleniowcem został Tomasz Broner, który na tym stanowisku zastąpił Pawła Radeckiego.

Jakiego takiego celu przez zarząd postawionego nie mamy. Ale na pewno w każdym meczu będziemy chcieli walczyć o trzy punkty – mówi Broner.

Ponadto drużyna została wzmocniona trzema zawodnikami. Do Luzina przyszli: Regulaski Patryk z III-ligowej Wierzycy Pelplin oraz Robakowski Radosław z GKS Przodkowo.

Powinny to być spore wzmocnienia dla naszej defensywy – uważają w klubie.

Do zespołu dołączył także młody bramkarz z Gryfa Wejherowo, Robert Wilda, który o miejsce w bramce rywalizować będzie z Dominikiem Składowskim. Z zespołu odeszło również kilku piłkarzy: bramkarze Rzakowski i Katzor (wrócił do lęborskiej Pogoni). Z kolei przysłowiowe „buty na kołku” zawiesili Michał Dąbrowski i Maciej Bank.

Patrząc na poprzednie rozgrywki, jednym z faworytów do zajęcia czołowego miejsca na koniec sezonu 2019/2020 jest Stolem Gniewino. Półfinalista regionalnego Pucharu Polski i czwarta drużyna poprzedniego sezonu nadal zapowiada się na silnego rywala.

W naszym zespole są sami kumple, więc siłą zespołu jest zgranie i tzw. kolektyw. Ciężko prognozować, ale jeżeli w drużynie będzie się działo tak jak do tej pory, to Stolem będzie ciężką drużyną do pokonania – mówi Paweł Olszowiec, kierownik drużyny Stolema Gniewino.

Jesienna runda IV ligi rozpocznie się w najbliższą sobotę (10.08) i zakończy się pod koniec listopada.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24