31.07.2019 13:01 7 mike

Pierwszy pociąg zabrał uczestników festiwalu Pol'and'Rock do Kostrzyna

Mat. pras.

We wtorek (30 lipca) pierwszy ze specjalnych pociągów zabrał uczestników festiwalu Pol'and'Rock do Kostrzyna nad Odrą. Dwa kolejne pociągi wyruszą ze stacji Gdynia Główna w środę (31 lipca). Wydarzenie potrwa w dniach 1–3 sierpnia.

Uczestnicy festiwalu w Kostrzynie nad Odrą od wielu lat docierali na miejsce koleją. Takie rozwiązanie zapewniało możliwie najbardziej sprawny transport dla tysięcy osób zainteresowanych udziałem w imprezie. W 2019 roku mogło być inaczej. Tłumacząc się brakami taboru i rzekomymi stratami, przedstawiciele Przewozów Regionalnych początkowo odmówili świadczenia usług. O sprawie pisaliśmy tutaj. Wobec niechęci przewoźnika, marszałkowie kilku województw zapewnili o gotowości zorganizowania pociągów we własnym zakresie. Ostatecznie, po interwencji premiera Mateusza Morawieckiego, ustalono, że Przewozy Regionalne jednak obsłużą Pol'and'Rock Festival.

Pierwszy specjalny pociąg odjechał do Kostrzyna nad Odrą we wtorek (30 lipca) późnym wieczorem, o godzinie 23:42. Dwa kolejne składy wyruszą na festiwal ze stacji Gdynia Główna w środę (31 lipca), w godzinach 14:56 i 23:11.

Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 1–3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. To bezpłatny, letni festiwal muzyczny, a zarazem największa w Europie impreza pod gołym niebem. Przedsięwzięcie jest organizowane jest przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a jego mottem są trzy hasła: „Miłość, Przyjaźń, Muzyka”. Na każdym festiwalu Pol'and'Rock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Głównym tematem muzycznym festiwalu jest rock, ale prezentowane są różnorodne gatunki – od folku, przez eksperymenty, do metalu. Można też posłuchać reggae, muzyki elektronicznej i muzyki klasycznej.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24