23.07.2019 13:53 0 Piotr Klecha/mike

Kębłowo: Ponad 200 zawodników rywalizuje w Wakacyjnej Lidze Piłki Nożnej

Mat. pras.

Za nami trzecia kolejka Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej, która od początku wakacji odbywa się na boisku sportowym w Kębłowie. W rozgrywkach prowadzonych przez Pawła Hinz oraz Pawła Radeckiego i Maksyma Graczyka z GOSRiT Luzino uczestniczy ponad 200 młodych zawodników z 21 drużyn, rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych.

Środa jak zwykle upłynęła pod znakiem rozgrywek wśród najmłodszych. W kat. U-12 pierwsze zwycięstwo turniejowe odniosła drużyna FC Młodziaków, która, pod nieobecność FC Poziomek, odprawiła z kwitkiem zespoły Team Mamut oraz FC Mojżesze. Tytuł króla strzelców przypadł aż trzem zawodnikom – po dwie bramki zdobyli: Jakub Wejher, Paweł Miotk i Tadeusz Szymański. W klasyfikacji ogólnej prowadzi Jakub (12 trafień).

W kat. U-14 zanotowaliśmy rekordową w tej edycji liczbę pięciu zespołów. Tutaj po raz kolejny najlepsi okazali się zawodnicy Leśnych Owoców Leśnego, wyprzedzając groźny tego dnia Chill Wasyl oraz debiutantów KS Sokół. Warto dodać, że turniej był bardzo wyrównany, a emocji zdecydowanie nie brakowało. Najwięcej, bo po trzy bramki zdobyli: Alan Groth, Nikodem Gowiński oraz Radek Bodzoń.

Do trzech razy sztuka? Nie w Wakacyjnej Lidze… Zespół Sołtys Team już trzeci raz z rzędu doszedł do finału turnieju w kat. U-21, lecz po raz kolejny musiał uznać wyższość rywala. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Gramy Lagę. Ostatnie miejsce na „pudle” wywalczyła drużyna Białych Nosów, wygrywając w decydującym meczu z Albania Team.

Pod nieobecność Kassubii na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej przesunął się Szrot Ligi Sołeckiej. Co ciekawe, ósma w tabeli Husaria, na półmetku rozgrywek traci do podium tylko 18 pkt, a więc dalsza rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie. W klasyfikacji strzelców najwięcej (po 7 trafień) na swoim koncie mają Mateusz Pietrucha, Igor Wiczkowski oraz Dawid Pikulski.   Zwycięskie ekipy otrzymały pamiątkowy puchar oraz voucher na dwie pizze XL ufundowane przez Zajazd Chata Kębłowo.   Trwa konkurs na najlepszą wakacyjną fotkę wśród zespołów Wakacyjnej Ligi. Do rozpoczęcia IV kolejki możecie głosować na swoich faworytów, klikając jedną z „emotek” pod zdjęciem ulubionej drużyny na Facebooku. Można tam również znaleźć fotorelację z turniejów, tabele oraz filmiki. Więcej – pod tym linkiem.   W tym tygodniu kolejne turnieje:

– U12 – środa, godz. 10:00;

– U14 – czwartek, godz. 10:00;

– U21 – piątek, godz. 18:00.

Mat. pras.

Aktualne tabele

Wakacyjna Liga U-12

 1. Team Mamut – 59 pkt

 2. FC Mojżesze – 51 pkt

 3. FC Młodziaki – 38 pkt

 4. FC Poziomki – 37 pkt

Wakacyjna Liga U-14

 1. Leśne Owoce Leśnego – 77 pkt

 2. Team Lipton – 57 pkt

 3. Chill Wasyl – 35 pkt

 4. KS Sokół – 15 pkt

 5. Skład Węgla i Papy – 5 pkt

 6. Taxi Złotówka – 5 pkt

Wakacyjna Liga U-21

 1. Białe Nosy – 170 pkt

 2. Sołtys Team – 159 pkt

 3. Szrot Ligi Sołeckiej – 87 pkt

 4. Gramy Lagę – 86 pkt

 5. Albania Team – 83 pkt

 6. Kassubia – 78 pkt

 7. Dzikie Kaczki – 78 pkt

 8. Husaria Strzebielino – 69 pkt

 9. Free Win – 40 pkt

 10. Szeszek Chomiszeszki – 17 pkt

 11. Milwiniana – 10 pkt

Liga została dofinansowana przez: gminę Luzino, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Wojewodę Pomorskiego oraz Akumulator społeczny i LZS.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24