23.07.2019 14:00 0 Kwt

Strongmani spróbują swoich sił i pomogą choremu Wojtusiowi

Fot. archiwum/TTM/zdjęcie ilustraycjne

Na placu przy Starym Stawie w Żelistrzewie odbędzie się Puchar Polski Strongman. Znani polscy zawodnicy spróbują swoich sił w zawodach już w najbliższą sobotę (27 lipca). Początek sportowych zmagań o godzinie 17:00, ich zwieńczeniem będzie zabawa przy muzyce na żywo. Przy okazji imprezy będzie można wesprzeć finansowo Wojtusia – chorego chłopca za Swarzewa.

Wśród zawodników, którzy w tym dniu wezmą udział w zawodach, wymienia się Lademanna, Karwata, Wlizło, Wojtasa, Schabowskiego, Dorawę i Rychłowskiego. Sędzią będzie Sławomir Toczek.

W trakcie zwodów odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie Wojtusia ze Swarzewa. Chłopiec cierpi na rzadką, genetyczną chorobę krwi i kości. Jego rączki są bardzo wykrzywione i układają się w kształt litery “L”. Bez leczenia choroba będzie postępować – w dalszym ciągu będzie wykrzywiać rączki i nóżki. Szansą na normalne życie jest kosztowna operacja, na którą udało się już zebrać pieniądze w serwisie www.siepomaga.pl. Teraz rodzice chłopca potrzebują pieniędzy na dodatkowe badania oraz rehabilitację chłopca po operacji.

Źródło: Siepomaga.pl/operacja-wojtusia

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24