22.07.2019 12:10 1 Kwt

Plaże w Jastarni, Juracie i Kuźnicy otwarte na niepełnosprawnych

zdjęcie ilustracyjne/ Fot. gdyniasport.pl

Morskiej kąpieli w Kuźnicy, Jastarni i Juracie mogą spróbować także osoby z niepełnosprawnościami. Amfibia doskonale sprawdzi się w przypadku plażowiczów, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich, o kulach lub przy balkoniku. Ze specjalnego wózka mogą też skorzystać osoby starsze i małych dzieci, chorujących na przewlekłe choroby czy po wypadkach. To również dobre rozwiązanie dla osób, które boją się wody.

Wraz z setkami turystów, z uroków wypoczynku nad morzem mogą skorzystać również wszystkie osoby z niepełnosprawnościami. Specjalny wózek kąpielowy umożliwia transport po piasku oraz bezpośredni kontakt z morską wodą. Każda kąpiel odbywa się z asystą od jednej do dwóch osób. Osoby asystujące są ratownikami i ratowniczkami morskimi, przeszkolonymi w obsłudze wózka i komunikacji z osobami niepełnosprawnymi.

Wózki znajdują się w Jastarni (wejście na plażę nr 46), Kuźnicy (wejście nr 33) oraz w Juracie (wejście nr 60). Osoby z niepełnosprawnościami morskiej kąpieli mogą także spróbować w Gdyni. Przed przybyciem na plażę warto się upewnić, że w danym dniu nie występują okoliczności uniemożliwiające skorzystanie z wózka kąpielowego.

mat.prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24