22.07.2019 14:50 0 Kwt

Wkrótce rusza kolejna edycja helskiego budżetu obywatelskiego

Fot. Łukasz Razowski/archiwum

Rusza kolejna, już czwarta, edycja Helskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje zadań będzie można składać od 29 lipca do 16 września 2019 roku.

Mieszkańcy Helu, którzy mają pomysł, jak zmienić miasto, będą musieli w tym czasie określić przybliżony koszt realizacji projektu według własnego oszacowania. W tym roku na Budżet Obywatelski przeznaczono 50 tysięcy złotych.

Zgłoszone przez mieszkańców propozycje zadań do budżetu obywatelskiego podlegają weryfikacji, której dokona Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego w terminie do 19 września 2019 r., a do 7 października 2019 r. zostaje podana informacja o liście projektów dopuszczonych do głosowania i listy projektów odrzuconych – informuje helski urząd.

Głosowanie odbędzie się od 15 października do 30 października. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 5 listopada.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji helskiego budżetu mieszkańcy byli bardzo pomysłowi. Wśród zgłoszonych propozycji pojawił się projekt uporządkowanego cmentarza, zakup trzech sztuk defibrylatorów AED dla strażaków oraz do budynku Urzędu Miasta, wykonanie przez artystę muralu – atrakcyjnej grafiki na ścianie budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu przy wejściu od ul. Żeromskiego oraz projekt Aktywny Hel, czyli zajęć ruchowych dla mieszkańców prowadzonych przez fizjoterapeutę w celu profilaktyki zdrowotnej.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24