18.07.2019 11:20 1 amb

Wspólnymi siłami uporządkują teren pod parking

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Działka na rogu ulic 10 Lutego i Młyńskiej w Pucku ma zamienić się w bezpłatny parking. Wspólnymi siłami już w ten piątek przygotowywać go będą mieszkańcy miasta.

„Spotkajmy się… na naszym parkingu”, pod takim hasłem odbędzie się piątkowa inicjatywa miasta i Klubu Integracji Społecznej. Miejscem spotkania będzie plac na rogu ul. 10-lutego i Młyńskiej, gdzie przed długi czas był, albo dziki, albo płatny parking. Miasto postanowiło teren wydzierżawić od prywatnego właściciela i udostępnić mieszkańcom.

Chcemy we współpracy z Klubem Integracji Społecznej ten teren uporządkować i przygotować dla mieszkańców, żeby był to bezpłatny ogólnodostępny parking – mówi Anna Muza z puckiego magistratu.

Miejsc parkingowych nigdy nie jest za dużo, ale ich wykonanie czasem wiąże się z dużymi kosztami. Tym razem to mieszkańcy mogą przyczynić się do jego budowy. Przyjść może każdy.

Sprzęty będziemy mieli na miejscu, całość zaplecza organizujemy my i zapraszamy osoby, które chcą pomóc – dodaje Anna Muza.

Piątkowa akcja przygotowywania parkingu rusza o 14:00. Teren ma zostać dodatkowo zagrodzony słupkami, żeby kierowcy nie wjeżdżali na chodniki.

Teren w posiadaniu miasta będzie na pewno do końca roku. Parking ma zacząć funkcjonować w przyszłym tygodniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24