16.07.2019 10:35 0 amb/UM Władysławowo

Refulacji ciąg dalszy. Tym razem plaże poszerzane są w Jastrzębiej Górze

Fot. Willa Zacisze

Trwa drugi etap poszerzania plaż. Prace refulacyjne prowadzone są w Jastrzębiej Górze na plaży przy wejściach numer 26 i 25 i sukcesywnie dalej w stronę wejścia nr 23, o czym na bieżąco będzie informował Urząd Miejski we Władysławowie.

W poniedziałek, 15 lipca rozpoczął się kolejny etap prac polegających na poszerzaniu plaż. Tym razem dotyczy on Jastrzębiej Góry. Na razie nieczynne są plaże przy wejściach 26 i 25, jednak roboty będą przesuwały się w stronę wejścia numer 23.

Wciąż zamknięte po refulacji są plaże w Ostrowie.

Plaże przy wejściach od numeru 33 do numeru 28 w Ostrowie w ciągu najbliższych dni będą udostępniane, aż do otwarcia całego tego odcinka już w najbliższy weekend. Obecnie na tym obszarze plaży znajdują się rury, niezbędne do realizacji zaplanowanych działań – informuje Urząd Miasta we Władysławowie.

Z kolei od ubiegłego tygodnia można w pełni korzystać z plaż, o szerokości przekraczającej 100 metrów, od wejścia nr 38 do nr 35 w Ostrowie.

Trzeci etap refulacji będzie dotyczył plaży w Ostrowie od wejścia 26 do wejścia 33.

Celem refulacji jest ochrona brzegu morskiego przed erozją. Dzięki wykonanym pracom nie tylko uda się zachować go od zniszczenia, ale i zwiększy się komfort wypoczywania. Plaże na niektórych odcinkach, osiągną nawet do 100 metrów szerokości, najwięcej w tym rejonie wybrzeża.

Szczegółowych informacji na temat prac przeprowadzanych na plażach gminy Władysławowo udziela Urząd Morski w Gdyni - tel. +48 58 355 33 33. Bieżących informacji udziela również UM Władysławowo pod nr. tel. 58 674-54-82.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24