16.07.2019 09:30 1 Gol

Gryf szykuje się do nowego sezonu. Za żółto-czarnymi pierwsze sparingi

Fot. Archiwum Nadmorski24

Póki co piłkarze wejherowskiego Gryfa nie zasmakowali zwycięstwa w test-meczach przygotowujących ich do nowego drugoligowego sezonu. We wtorek (16 lipca) odbędzie się trzeci sparing. Na Wzgórzu Wolności o godz. 18:00 WKS podejmie Stolem Gniewino.

W pierwszym test-meczu wejherowianie zremisowali 2:2 z trzecioligową Concordią Elbląg po trafieniach dwóch nowych zawodników – Mariusza Sławka i Szymona Nowickiego. Spotkanie rozegrano na boisku zespołu Błyskawicy w Redzie-Rekowo Dolne i rozegrano trzy tercje po 30 minut każda. Z kolei w drugim sparingu żółto-czarni przegrali z drugoligową Olimpią Elbląg 0:2.

Teraz przed gryfitami dwa ostatnie mecze kontrolne przygotowujące ich do zmagać w sezonie 2019/2020. We wtorek (16 lipca) o godz. 18 na Wzgórzu Wolności wejherowianie podejmą czwartoligowy Stolem Gniewino.

Który zakończył rozgrywki na 4. pozycji z 70. punktami na koncie (wyżej były jedynie ekipy GKS-u Przodkowo – 71 pkt, Gryfa Słupsk – 76 i zwycięzcy ligi Gromu Nowy Staw – 79, z którym podopieczni trenera Tomasza Dołotko zremisowali 1:1 w przedostatniej kolejce) – zauważają w w klubie z symbolem Gryfa w herbie.

Z kolei w piątek (19 lipca) żółto-czarnych czeka ostatni sprawdzian przed nowym sezonem. Na boisku w Grudziądzu stoczą bój ze świeżo upieczonym pierwszoligowcem, Olimpią, z którą gryfici w minionym sezonie dwukrotnie wygrywali (2:1 na wyjeździe i 3:0 u siebie).

Natomiast tydzień później 27 lipca gryfici zainaugurują sezon meczem u siebie z Widzewem Łódź.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24