25.06.2019 14:24 0 Gol

Wejherowski Pakiet wygrał po raz ósmy. 'Basket-Ósemka' podsumowała sezon

Fot. archiwum klubu

Za nami ósma edycja Wejherowskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Po raz ósmy mistrzowski tytuł powędrował do zawodników Wejherowskiego Pakietu. Zakończenie sezonu WALK odbyło się w Szkole Podstawowej nr 8, a uroczyste podsumowanie rozgrywek UKS „Basket-Ósemki” Wejherowo w Lisewskim Dworze.

W tym sezonie UKS „Basket-Ósemka Wejherowo uczestniczył w rozgrywkach POZKosz w dziewięciu kategoriach wiekowych.

Co daje liczbę około 100 koszykarek oraz koszykarzy, którzy reprezentowali miasto Wejherowo w województwie pomorskim – dodaje Bartłomiej Woźniak, wiceprezes klubu. – Największym sukcesem naszego klubu w ubiegłym sezonie jest zdobycie szóstego miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Żarach. Można dodać że chłopcy z tego rocznika (U-14), aby awansować do tych finałów, musieli przejść kilka etapów eliminacyjnych. W naszym województwie zajęli drugie miejsce, następnie uzyskali kwalifikacje w turnieju ćwierćfinałowym, który odbył się w Łańcucie oraz w półfinałowych, który został rozegrany w Żarach – podkreśla.

Fot. archiwum klubu

Warto też dodać, że dziewczęta z wejherowskiej drużyny w kategorii U-10 oraz U-12 zdobyły brązowe medale w rozgrywkach organizowanych przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki.

Z kolei jeśli chodzi o rozgrywki międzyszkolne, to nasz zespół zdobył srebrny medal w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Mini Koszykówce Chłopców. Nie można też zapominać o powołaniu pięciu naszych zawodników do Kadry Pomorza (Szymon Nowicki, Cezary Zabrocki, Michał Daszke, Kacper Wilk oraz Miłosz Toczek), która w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie zajęła bardzo wysokie, czwarte miejsce. Trenerem tego zespołu był Kordian Zabrocki – wylicza wiceprezes.

Również w klasyfikacjach indywidualnych „Basket-Ósemka” odniosła wiele sukcesów. Czarek Zabrocki został królem strzelców w kategorii U-13, natomiast Szymon Nowicki był najlepszym strzelcem w kategorii U-14 oraz U-15. Dodatkowo Zabrocki został uznany najlepszym zawodnikiem Campu organizowanego przez Marcina Gortata, który zakończył się 22 czerwca w Rumi.

Polski Związek Koszykówki w tym sezonie docenił nasz klub i przyznał organizację Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki. Po raz pierwszy mieliśmy możliwość pracy w takim projekcie i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Nasz klub szkoli młodzież pod okiem wykwalifikowanych trenerów, a efekty tej ciężkiej pracy są widoczne. Sukcesy odniesione w tym sezonie koszykarskim motywują nas do kontynuowania dobrego kierunku naszej pracy oraz dają możliwość dalszego rozwoju dla dzieci z naszego miasta – przyznaje Bartłomiej Woźniak.

Zakończyły się także rozgrywki ósmej edycji Wejherowskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Przez cztery miesiące rywalizowało dziewięć ekip.

Nasza liga jest bardzo popularna, co nas bardzo cieszy i motywuje do organizowania kolejnych edycji – zaznacza wiceprezes UKS „Basket-Ósemki” organizator WALK.

Najlepszym zespołem w VIII edycji Amatorskiej Ligi Koszykówki został, już po raz ósmy, Wejherowski Pakiet. Najlepsze trzy ekipy otrzymały pamiątkowe puchary. Czołowa trójka dostała również nagrody finansowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24