17.06.2019 15:50 5 Łukasz Bartkowiak/Cudawianki.eu

Cudawianki rozpoczną lato na gdyńskiej plaży miejskiej

Fot. Cudawianki.eu

Jak co roku od ponad dziesięciu lat, w Gdyni odbędą się Cudawianki, czyli najbardziej muzyczna i pełna emocji inauguracja lata. Impreza to nie tylko świetna muzyka, lecz także wydarzenia towarzyszące. Park cudów, plac cudów, Halo Kultura! Halo cuda! – to wyłącznie niektóre z miejsc i wydarzeń, które można odwiedzić tego dnia.

Na plaży miejskiej w Gdyni odbędą się cztery koncerty, których wysłuchać będzie można od godzinny 19:15 aż do północy; ostatni koncert rozpoczyna się o godzinie 23:00. Wystąpią Need More Clouds (zwycięzcy konkursu Młodych Zespołów), oprócz tego na scenie pojawią się Gutek, Marika, Dub Fx & Mr Woodnote. Zakończenie dnia uwarunkowane będzie liczbą bisów.

W tym roku Park Cudów wyjątkowo znajduje się na Bulwarze Nadmorskim. Zabawa zaczyna się tam o 12:00 i trwać będzie do godziny 19:00. Spośród licznych atrakcji można wymienić: tańce Hula, szycie i ozdabianie pluszowych arbuzów, tutti frutti, czyli malowanie owocami, projektowanie portu w Gdyni, warsztaty tworzenia wianków pro eco, z materiałów recyclingowych oraz tradycyjne wianki wytwarzane z gospodyniami z Lubiochowa. Będzie też nauka gry na karaibskich kotłach czy turniej gry w gorącego ziemniaka.

Wydarzenia w Gdynia Film Centre i na placu Grunwaldzkim zaczynają się już o 11:00 i trwać będą nawet do godziny 21:00. Plac cudów to wspólne ćwiczenia fitness i marszobieg. Medytować w tym magicznym miejscy będzie można przy misach didgerydoo. Razem będzie można poszukiwać także skarbów, za pomocą osobiście wytworzonej mapy. Podczas pokazu audiowizualnego będzie można zapoznać się z gdyńską architekturą i udziałem Gdyni w kinematografii. Opowieść do obrazów filmowych snuć będzie prof. Krzysztof Kornacki z Uniwersytetu Gdańskiego, a jego historię zamknie pokaz filmu „Gdynia Moje Miasto”.

W niecodziennym miejscu, bo w podziemiach Gdyńskich Hal Targowych ma miejsce Halo Kulrura!Halo Cuda! Gromadzą się tam całe rzesze artystów, galerie fotografii, wystawy, instalacje, gdzie oglądać będzie można performance, w strefie edukacji dzieci i młodzieży i dorosłych od godziny 13:00 do 17:00.

Z kolei w Infoboxie będzie teatralnie i podróżniczo. Rozmowy z blogerami podróżniczymi i warsztaty aktorskie od godz. 11:30 do 18:30 w pobliżu Infoboxu przy ul. Świętojańskiej 30.

Miłośnicy dobrego smaku na pewno odwiedzą Festiwal smaków i foodtrucków. Foodtrucki zapewnią doznania kulinarne, umiejscowione będą na parkingu nieopodal plaży, w pobliżu ul. Zawiszy Czarnego.

Szczegółowy program imprezy i inne informacje można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24