13.06.2019 14:01 1 mike/KMP Sopot

Potencjalna samobójczyni postawiła na nogi służby

Źródło: KMP Sopot

Policjanci z Sopotu, Grodziska Wielkopolskiego, Mogilna, a także służba SAR i sopocki WOPR brali udział w akcji ratunkowej nieopodal sopockiego molo. Powodem było zgłoszenie, że młoda kobieta, która przebywa na łódce, najprawdopodobniej zamierza popełnić samobójstwo. Na szczęście, te informacje się nie potwierdziły, a 18-latka cały czas przebywała pod opieką innej osoby i nic się jej nie stało.

W środę (12 czerwca) około godziny 13:00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o potencjalnej samobójczyni. Młoda kobieta miała znajdować się na łódce, na wodach Zatoki Gdańskiej.

Osiemnastolatka miała przekazać wiadomość o chęci odebrania sobie życia swojemu znajomemu. Ten potraktował informację bardzo poważnie i natychmiast zadzwonił na numer alarmowy. Dyżurny z sopockiej komendy przekazał zaalarmował o zdarzeniu podległe patrole policji i ratowników WOPR. O akcji została też powiadomiona służba SAR.

Dyżurny z Sopotu próbował też skontaktować się z osobą zgłaszającą. Nie mogąc nawiązać kontaktu z mężczyzną, ustalił w systemach policyjnych dane osoby zgłaszającej, a następnie skontaktował się z policjantami z Grodziska Mazowieckiego, skąd pochodził. Miejscowi policjanci znali osobę zgłaszającą, bardzo szybko ustalili też pełne dane poszukiwanej 18-latki i nawiązali kontakt z jej rodziną. Mając wiedzę, że dziewczyna przebywa w placówce specjalnej w innej miejscowości, dyżurny nawiązał kontakt również z policjantami, gdzie tymczasowo miała przebywać 18-latka – podają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Mundurowi ustalili, że dziewczyna przebywa, wraz z innymi osobami, na wycieczce w Sopocie. Udało się też skontaktować z opiekunką wycieczki. Kobieta potwierdziła, że 18-latka wcześniej pływała statkiem, a później udała się w okolice sopockiego mola.

Po dwóch godzinach mundurowi dotarli do opiekunki wycieczki i samej poszukiwanej 18-latki. Okazało się, że potencjalnej samobójczyni nic złego się nie stało. Co więcej, podczas rozmowy ustalono, że nie zamierzała się targnąć na życie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24