15.06.2019 15:30 0 raz

Dowiedz się, jak powstają wydmy i jak chronić wybrzeże

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Urząd Morski w Gdyni zaprasza do bezpłatnego zwiedzania terenowej placówki Obwodu Ochrony Wybrzeża Sobieszewo. Pierwsze wejście będzie możliwe już 18 czerwca, a możliwość obejrzenia obiektu potrwa do połowy września.

Pracownicy Urzędu Morskiego oprowadzą po obiekcie, zapoznają z historią tego miejsca oraz dziejami i charakterem działalności urzędu w dziedzinie ochrony brzegów morskich. Będzie można poznać codzienny trud zmagań człowieka z żywiołem.

Na terenie placówki zobaczyć można galerię archiwalnych zdjęć oraz wydawnictw, traktujących o sposobach zabezpieczania brzegów morskich na przestrzeni dziesięcioleci – zachęcają organizatorzy niecodziennego wydarzenia. – W czasie zwiedzania poinformujemy o metodach budowy, formowania i utrwalania wydm, zaprezentujemy formy biologicznej zabudowy wydm, przedstawimy sposoby ochrony flory i fauny w pasie technicznym, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków rodzimych.

Jak dodają, zwiedzanie nie wymaga wcześniejszej awizacji. Dotyczy to również większych, zorganizowanych grup. Nie ma też dziennego limitu osób odwiedzających.

Zwiedzanie trwa około godziny i jest bezpłatne. Placówkę można odwiedzać w Gdańsku Jelitkowie przy ul. Jantarowej 7 (w sąsiedztwie wejścia na plażę nr 63), od 18 czerwca do 17 września 2019 roku. Placówka będzie udostępniona dla zwiedzających w każdy wtorek w godzinach 9:00–14:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24