06.06.2019 13:07 0 Gol

Finał nie dla Stolema. Gniewinianie przegrali z Gryfem Słupsk

Piłkarze Stolema Gniewino musieli obejść się smakiem. Niestety, podopieczni trenera Tomasza Dołotki nie zagrają w finale pomorskiego Pucharu Polski. We środowym (5 czerwca) półfinale przegrali z Gryfem Słupsk 1:4.

Słupszczanie zasłużenie wygrali. Na murawie piłkarze Gryfa zaprezentowali się lepiej, a ponadto Stolem spotkanie kończył w osłabieniu. Tomasz Jeżowski, Arkadiusz Klarecki i Rento zostali ukarani przez sędziego czerwonymi kartkami i musieli przedwcześnie opuścić boisko.

Do meczu byliśmy dobrze przygotowani. Zagraliśmy skutecznie w pierwszej połowie, wydawało się że mecz jest pod kontrolą – podsumowuje spotkanie Tomasz Dołotko, szkoleniowiec Stolema. – Niestety, w drugiej połowie gospodarze nas zdominowali, szybko strzelili dwie bramki. Rento otrzymał czerwona kartkę i sytuacja zrobiła się dramatyczna. Nadal próbowaliśmy kontratakować. Niestety, sędzia nas wypunktował, odbierając resztki nadziei. Wygrał lepszy, my pożegnaliśmy się z honorem. Zakończyła się wspaniała przygoda. Dziękuję zawodnikom za sportową postawę w meczach, nieustanne dążenie do osiągania zwycięstw, ambicję i godne reprezentowanie barw gniewińskiej drużyny. Dzisiaj przegraliśmy, w sporcie liczą się zwycięzcy, ale na szacunek zasługują również pokonani, którzy walczą do końca i nie poddają się – mówi trener.

W drugiej półfinałowej parze Grom Nowy Staw pokonał Radunię Stężyca 3:1. Finał pomorskiego Pucharu Polski Gryf – Grom zaplanowano na 26 czerwca w Słupsku.