03.06.2019 15:00 1 mike/KWP Gdańsk

Policjanci z Gdyni najlepszymi ratownikami w Polsce

Fot. KWP Gdańsk

Funkcjonariusze z Gdyni reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku – st. sierż. Krzysztof Sowiński i sierż. Kamil Sowiński – zwyciężyli w VII Finale Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Udało im się zostawić w pokonanym polu kolegów po fachu z 16 komend wojewódzkich z całego kraju.

Prywatnie są braćmi, a służą w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Gdyni i w Komisariacie Policji w Gdyni-Karwinach. Bracia Sowińscy, zanim dostali się do ogólnopolskiego finału, pokonali w półfinale 15 drużyn z całego Pomorza, o czym pisaliśmy tutaj. Po zmaganiach półfinałowych przyszedł czas na rywalizację w finale, który zorganizowano 30 i 31 maja w Słupsku.

Przedstawiciele 17 komend wojewódzkich policji musieli wykazać sprawność działania, mierząc się z takimi konkurencjami, jak: próba samobójcza, upadek z drabiny, ranny policjant i poród. Dodatkowo trzeba było wykazać się wiedzą teoretyczną.

Zawody Ratowników Policyjnych kierowane są do policjantów realizujących na co dzień zadania w służbach prewencyjnych i kryminalnych. Celem jest stałe podnoszenie i utrzymywanie wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nie bez znaczenia jest też permanentne upowszechnianie idei oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Niezwykle ważnym elementem jest utrzymywanie stałej aktywności w samokształceniu, wyszkolonych w ostatnich latach 5 tysięcy ratowników policyjnych. Zawodom przyglądała się między innymi Koordynator Ratownictwa Medycznego w Policji, Pani Małgorzata Wlaź – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Fot. KWP Gdańsk

Fot. KWP Gdańsk

Fot. KWP Gdańsk

Fot. KWP Gdańsk

Policjanci reprezentujący KWP Gdańsk zdobyli tyle samo punktów, co funkcjonariusze z Krakowa i Poznania, lecz uzyskali lepszy czas od swoich kolegów z innych garnizonów. Bracia Sowińscy odebrali puchar ufundowany przez komendanta głównego policji. Otrzymali również nagrody pieniężne.

Fot. KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24